İçinde bulunduğum maddi sıkıntıdan dolayı akıllı saatimi satmak zorunda kaldım. Daha doğrusu masaüstü sistem topladığım için kredi taksitini ödeyip bu ayı rahat geçirmek için sattım 🙂 En çok merak ettiğim bu saat hayatımdan çıkınca eksikliğini hissedecek miydim?

ilk dikkatimi çeken ve ciddi eksikliğini hissettiğim, her mesaj, bildirim ya da arama geldiğinde direkt koluma baktım. O kadar ki artık hiçbir şekilde telefonuma bakmıyormuşum. Hele kalabalık ya da ellerim dolu olan bir ortamda kot pantolonun cebinden telefonu her bildirimde çıkarmak zorunda olmak bayağı tatsız oluyor.

İkinci en büyük eksiklik günde kaç saat uyuduğumu görememek. Huawei saatler uyku takibi konusunda o kadar iyiler ki gündüz uykusunu bile algılayan (başkası varsa da bilmiyorum) benim bildiğim tek saat olabilir. Detaylı analiz önemli değil ama her gün mutlaka kaç saat uyuduğumu görmek zorundayım. Çünkü nöbet tutarak çalışıyorum ve uyku düzenim doğal olarak yok. Bunu da toplam uyku saati ile telafi etmeliyim gün içinde. Öyle kafama göre uykun varsa uyu olmuyor 🙂 Malum evlilik, çocuk, sorumluluklar vs.

Üçüncü sıkıntım, saatin ekranında her daim bulunan hava durumu ile her baktığımda hava durumu da takip ediyordum. Yine aynı şekilde "Telefonu Çıkart - Tuş Kilidi Aç - Hava Durumuna Bak" uğraştırıcı oluyor.

Son olarak da el feneri modu 🙁 Gülmeyin ama sırf bunun için alttaki özelleştirilebilir tuşa el fenerini atadım. Gece kullanırken hem benim işimi görecek kadar parlak, hem de odadaki kimseyi rahatsız etmeyecek kadar zayıf bir ışık veriyor. Ben istemeden de kapanmıyor. Bu sayede işimi kolayca halledip odadan çıkıyordum.

Bunlar dışında malum havalardan dolayı spor yapmayı vs. bıraktığım için diğer konularda eksikliğini çekmedim ama spor yapıyor olsaydım onun da eksikliğini çekerdim mutlaka. Önceden çok boş görülse de benim için Genel anlamda işimi kolaylaştıran ve hayatımda bir şekilde yer almayı başarmış cihazlar arasına girdi akıllı saatler. Maddi durumu düzeltebilirsem mutlaka bir tane daha alacağım. Benden bu kadar sevgili günlük.

BeğenFavori PaylaşYorum yap