sony nex5 falan çok mu çağ dışı kalır a dostlar.
eldeki d3100 shutter patladı 🙁 arada oynuyorduk, hanıma instagramlık fotolar çekiyorduk. tam bebe geliyorken olmadı 🙁
kaça tutar tamir edilir mi bakmadım bile 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tai per Dog Un @alipektas

  Aldığınız fiyata ve ikinci el olacağı için sağlamlık&kozmetik durumuna bağlı. Fotoğraf için gayet yeter ama videoda üzer zamana ayak uydurayım derseniz. Ha derseniz ki: Ben Instagram'a atmalık videolar çekeceğim güzel lenslerle deneysel çekimler falan yapacağım, gayet iş görür tabi. Bana kalırsa birikim varsa ucuza bunu alıp E-mount lenslere parayı yatırmanız daha mantıklı. İleride o lenslerle güzel bi a6000 serisi hatta çok kaptırırsanız prof'a kayarsanız a7 bile gelebilir. Lens uyumlu nasılsa.

 • Tai per Dog Un @alipektas

  Ben de kullanıyorum o adaptörlerden. Canon FD lens uyumlu benimki. Zamanında 100 liraya mı ne Canon 28mm f2.8 manuel analog makine lensi almıştım. Gayet kaliteli lens bu arada, tek sorun uzağa odaklama sıkıntı adaptör kullanınca. Manzara falan çekilmiyor yani. Lens olması gerektiği yerden biraz daha uzakta duruyor adaptörden ötürü, ondan dolayı odaklayamıyor. Gerçi araya bir mercek daha koyup düzeltiyorlardı ama hem o merceğin kalitesizliğinden hem de görece pahalı olmasından pek mantıklı bir çözüm olmuyordu. Ha adaptör sayesinde lensin makro kabiliyeti de artıyordu ama diğer taraftan. Arkadaşa tavsiye ederim, maddi durum çok iyi değilse manuele yönelebilir. Hem daha keyifli oluyor elle odağı ve diyaframı ayarlayınca.

 • Tai per Dog Un @alipektas

  Bu arada Nex 5n 1080p'de 60 kare çekim yapabiliyordu Nex 5 ve Nex 3 serilerinin aksine. Bulunursa o daha iyi bir seçenek olur.

 • Tai per Dog Un @alipektas

  @orcun Evet, şöyle bi lens vardı almayı sürekli ertelediğim. 300 küsürdü o zaman fiyatı, en son 1400 falan gibi ikinci ellerde gördüğümü hatırlıyorum. Şimdi kaçtır bilmiyorum. 😀 Bu ve 35mm f1.8 lensleri çok ucuza denk getirdim birkaç kere, almadığıma o kadar pişmanım ki.

 • arandur @arandur

  Nex serisinde 5N ve üzeri hala üzmez ve özellikle iyi lenslerle güzel iş yapar. Arkadaşların da dediği gibi pil ömründe üzebilir ve üstün video beklentisini karşılayamaz.

 • arandur @arandur

  @alipektas 500 TL altında 50mm f1.8 ve 55-210 lensleri temiz haliyle almıştım. Özellikle 50mm lens efsane.

 • Tai per Dog Un @alipektas

  @arandur Ben de 500 liraya 50mm f1.8'i kaptım zamanında. Aynı kişiden 550 liraya 55-210mm telefoto lensi de alacaktım o lensi alırken, sonra vazgeçtim heves edip alırım elimde öyle yatar diye. O lens zaten o zamanlardan başladı fiyat katlamaya, pişmanlığı kriz/dolar yükselmesinden de önce oldu o sebeple. O zaman bu seti dizsem şu an 10-15 bin tl ederdi tahminim. a6000 alacağım diye parama kıyamadım daha çok, onu da alamadım zaten.

 • arandur @arandur

  @alipektas A6000 aldım bir kaç sene önce ama Nex-5N sonrası hayal kırıklığı oldu çünkü ne görüntü kalitesi ne de ISO gelişmişti, grenler bile daha itici gelmişti. Ama evf harika ve kasası daha düzgün, orası ayrı. 55-210 lens de gayet başarılıydı. O seri lenslerde ve gövdelerde Sony dersini iyi çalışmış ve maliyetten kaçınmamıştı.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Foto için hala geçerli. Videoda yaşlı kalabilir. Hızlı bir lens ile kullanın ki ISO yükselmesin. 1.8 iyi. Ek olarak Shutter o kadar pahalı ve korkulacak bir şey değil. İstanbul'da iseniz Babataş fotoğrafçılık yardımcı olur.