Şu 42.000'deki iğne adamı korkutmuyor değil.
Şahsi fikrim bu iğne kapanmadan yükseliş başlamayacağı yönünde. Hatta o iğneye inersek korkuyla oradan bile salabiliriz.(Umarım inmeyiz)
Şu an işin kötüsü %30 nakitteyim sadece. Pozisyonlarda zararda, satıp satmama konusunda çok kararsız kaldım. Büyük ihtimalle satmayacağım. Ama olurda Btc 42 altına salarsa. Herhalde birkaç ay daha elimdeki coinlere bakmamam gerekecek. :))
#Bitcoin
Elinde coin olan arkadaşlar sizlerde durum nedir? Sattınız mı, yoksa benim gibi bekliyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  İğneyle falan olmuyor hocam bu işler benden size tavsiye. Nereden bildiğimi sormayın kripto paralar bile adam akıllı piyasada yokken üzücü bir takım olaylar yaşandı 😂 uzun vadeli yatırımlar kazandırır onun dışında şuradan çizgi çektim burada bilmemne formasyonu yakaladım, burası sıkıştı yükselecek falan gibi şeylerden uzun vadede kazanan ne gördüm ne duydum.

 • Halil @hcaktuna

  satmadıkça zararda değilsin 🙂 illa ki toplayıp gelir yine 65 bandına.

 • brcan @brcan

  Beklemedeyiz, nakitteydim girmemle çökmesi bir oldu.Banada girdi biraz.

 • YasinC @yasinc

  Abd’de enflasyon beklendiği gibi geldi ama %6,8 son 39 yılın en yüksek enflasyon oranı. Fed taperingi hızlandırabilir ve dolayısıyla faiz artırımı 2022’nin 2. çeyreğinin herhangi bir ayında gerçekleşebilir. Tabii bunları nasıl ifade edeceği çok önemli olacak piyasalar açısından. Benim beklentim dünyadaki sıkıntıları da göz önüne alırsak en azından piyasalar açısından ilk çeyreğin iyi geçeceği ve kriptoda beklediğimiz ralliye marta kadar kavuşacağımız yönünde. Bu belki de ABD borsasından çıkan parayla belki de başka türlü olumlu bir haberle olmalı.

  1. Teori:
  2022'nin ilk çeyreği gibi boğa sezonu biter ve klasik 4 yıllık btc döngüsü tamamlanır. Ardından 1-2 yıllık ayı sezonuna gireriz ve gene %70-80 düşüşler yaşarız bu sürede. Sonra da zaten btc yarılanması ile beraber tekrar boğa döngüsü.

  2. Teori:
  Dünyadaki kriz ortamı ve devletlerin çok fazla para basmaları nedeniyle kripto market değeri uçar.

  3. Teori:
  Btc'nin 4 yıllık döngüsü artık düşüşlerin sertliği yönünde son bulur. klasik finansal enstrümanlar yani abd borsası gibi yavaş ama uzun yıllara yayılan bir yükseliş eğrisi başlar. Dolayısıyla diğer kriptolarda da aynı şekilde.

  Benim fikrim:
  1. Teori hala geçerlidir. Çünkü kurumsalların ve balinaların en fazla para kazanıp, halkın en fazla para kaybedeceği senaryo bu. Dolayısıyla zirveden sonra ayı sezonu ve 2024-2025'e hazırlık. 2. teori çok mantıklı gelmedi çünkü devletler faiz artırımı ve bazı yasaklarla hala gücü kısmen ellerinde tutabilirler. 2. teori daha çok uzun vadede olacak bir şey ama kaçınılmaz bir şey sistemin yanlışlığı nedeniyle. 3. teoriye geldiğimizde ise mantıklı ama kripto market henüz o büyüklükte bir yapı değil. Hala küçük. 3. teori zamanla regülasyonlar geldikçe ve market değeri hakikaten 20-30, hatta 40-50 trilyon dolarlara geldiğinde olabilecek bir şey. O yüzden net olarak 1. teori olur diyorum. Ha belki ayı sezonu süresi kısalabilir yada düşüşlerin yüzdesi daha az olabilir ama gene de yarılanma faktörünü hesaba katınca her şeyin daha önceki süreçler gibi yaşanması büyük olasılık.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  bekliyorum hedefim 200 usd 1000 usd olana kadar satmam.

 • Ali @norego

  40.000 civarına kadar iner gibi görünüyor grafik.

  Edit: ilk sağlam destek 44k görünüyor. Altına inerse 40k

 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  Şöyle söyleyeyim;

  1 ay önce pangolin 2,55$ iken şu an 0,78$... 3800 Tane vardı bende. Maliyetim de 1,30 civarı. PNG 1$ ı görünce XAVA ya geçip IDO launchllarından zararı doğrultmaya çalışıyorum.

  20-30 dolarlık alabiliyorum ama en kötü kar getiren 8,92X olduğu için zararımı 2 launchta kapattım. Şimdi 3. launch ile tekrar kara geçeceğim. Umarım.. 😀

 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  Bildiğim kadarı ile minimum bir tutar yok. Ama ne kadar çok Xava varsa o oranda fazla ön alım hakkın oluyor. Mesela ben 300 Xava stake ederek yine bir IDO dan ancak 30 dolarlık alabiliyorum.