Bir konu için tüketici hakem heyetine para iadesi için başvurmuştum. Talebim kabul edildiğine dair tebligat geldi bana. fakat bu parayı nasıl alıyoruz. bilen var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • P. O. F. @pof

  Önce firmaya başvurun. Dilekçeniz de süre de belirtin şu kadar gün içinde ödeyin aksi takdirde icra takibi başlatacağım deyin. Ekine de kararı koyun. (Onlarda da var ama siz yine de koyun). İade edilmesi gereken para 200-300 değilse genelde öderler. Çünkü icra masraflarına, icra vekalet ücretine (avukatınız varsa) vs. borçlu katlanıyor. İlamlı icra olduğu için itiraz edip takibi de durduramaz.

  İade bedeli düşükse bazı firmalar yıldırma politikası olarak parayı ödemiyor. O zaman mecburen icra takibi başlatmak lazım ama bu kez de 100-200 lira iade almak için cebinden bir o kadar para çıkıyor, uğraşıyorsun vs. gerçekten yıldırıyorlar tüketiciyi.

 • AnilE @anile

  Tamamdır teşekkür ederim. İade tutarı 4000₺ civarı bir şey. Bir avukat arkadaşıma sordum. Bana vekalet ver ben icra işlemlerini başlatayım dedi ama önce bir firmayı arayayım. Firma dediğimiz de düğün salonu 😀

 • Fikri @fikri

  Firmanın itiraz süresi var 15 gündü galiba. O süre dolması da gerekiyor.
  Benim başıma gelen durumlarda firma beni aradı hemen. 🙂