2016 yılında aldığım, MacBook Pro'mu dün sattım. i5'li modeldi, ekran kartı radeon 450 , şu meşhur kelebek klavyesi sorunlu, bazı harfleri takılan modeldi. 2019 yazında klavye bende tutukluk yaptı. Garantisi bitmişti ama apple ürünün alt kapak ve işlemci bloğu dışında bana yeniledi ve gönderdi. Pil'de dahil buna. Gel zaman git zaman cihaz sorunsuz çalışan touchbar'lı modeldi ama gözüm m1 olandaydı. Dün itirbariyle 9500 tl'ye sattım cihazı. m1'li MacBook ikinci elde birinden buldum, üzerine ekleyerek m1'li 8 256 olandan aldım. Yine touchbarlı olan bir pro..

Bunca yıldır kullandığım yeni m1'i bilmiyordum. Yeni klavyeyi ve üzerinde fiziksel olarak duran esc olandan kullanmamıştım.

M1 gerçekten çok hızlıymış, akıcı, seri, ısınmayan, sesi çıkmayan ama çok güçlü ve pili bitmeyen bir güç sağlamış Mac'lere. Neredeyse uzun yıllar Mac kullanan ve intel mac'li kullanan biri olarak M1 muhteşem bir işlemci olmuş.

Pili bitmiyor cihazın, bir sürü sekme, uygulama açık bana mısın demiyor. Bu böyleyse yeni çıkan m1' pro ve Max'leri düşünemiyorum. önceki Mac'im dizimde ısınıyor, film açınca fanları çalıştırıyordu bunda hiçbir şey yok.

Bu arada "klavye" gerçekten çok iyi olmuş. Eski Mac'imde sanki tahta üstüne vuruyor gibiydim parmaklarımı ama bunda hissi, yazma akıcılığı ve tepkisi çok iyi olmuş.

Böyle bir izlenim paylaşmak istedim.

#macbookpro #AppleM1

BeğenFavori PaylaşYorum yap