Twitch kara para aklamada kullanılıyormuş , bizde diyoruz kim bu tuhaf insanlar bu paraları gönderiyor yayıncılara diye.
https://eksisozluk.com/twitch-yayincilarinin-kara-para-aklamasi--7064786

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Lehimli At @at

  Bu daha çok kart hırsızlığı. Kara para denilen şeyler yasal olmayan ticaretten yapılan paraların sisteme sokulması. Sisteme sokulurken elma satmış gibi sokuluyor, en basit anlamda.

  • deathline @deathline

   Farketmez kara para aklayan kişi , başka insanlarla anlaşıp şu kişiye 10 lira gönder sana 11 lira vereyim der, sonra yayıncı ile yine kırışır.kredi kartı borcunu tefeci ile kapatma yöntemi yani.

  • Lehimli At @at

   @deathline paranın yarısını gönderdiği kişiye bankadan gönderirse ikisi de şüpheli durumuna düşer. Twitch yayıncısına "niye gönderiyorsun bu parayı" diye sorulur. Yok elden verirse de verdiği kişi bankaya yatırırsa nerden bu para diye sorulur. Yani para hala aklanmamış şekilde.

  • deathline @deathline

   @at Önemli olan parayı sisteme sokmaktır parayı 1.000 dolarlık parçalarla farklı kişilerle sisteme soktun mu, kimse bunu incelemez inceleyemezde, ufak parçalar ve şirinler yöntemi falan deniyor bunlara, kara para aklama yöntemleri, herşeyin kaydı var mesele anlamlandırılamaması ve göze batmaması.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  YT'de vb hizmetler aracılığı ile de aklanır ki...

 • Serkand Demiroglu @srkndmrgl

  O dediğini bir ara buyuk oyobus firmadi yapiyordu.3,5 yolcu ile istandan uzak mesafe gidip geliyordu.netten bakinca o seferlerin bütün biletleri satılmıs,firmaya gudince bilet alabiliyordun.sonra satilan biletler icin tc no istenince o isbitti...