#Minecraft Java ve Bedrock sürümleri 2 Kasım'da Game Pass PC'ye dahil oluyormuş.Daha öncesinde zaten Bedrock sürümü "konsol" Game Pass versiyonunda mevcuttu ancak şuan PC'ye de geldi, üstüne üstlük Java'yı da getiriyorlar bence bu daha önemli 😀 Game Pass'i olupta PC'den Minecraft'ı denemek isteyenler varsa bir bakabilir.

Yalnız benim merak ettiğim nokta, bilindiği üzere Java versiyonu genelde modçu kitlelere falan daha çok hitap ediyor ve aşırı büyük mod arşivi var.Oyun vanilla (stok) olarak genelde kısa sürüyor ve fazla bir şey sunmuyor aslında.Bende modlarla oynamayı seviyorum.Acaba Game Pass sürümünde bu modlama vs. işi nasıl olacak? Mod paketleri falan kurulabilecek mi? Genelde Game Pass oyunlarında mod işi sıkıntılı oluyor.Sanırım her iki sürümüde tek bir Launcher'da sunacaklar.Böylece iki versiyon arasında kolay geçiş yapabilirsiniz falan demişler.

https://news.xbox.com/en-us/2021/10/16/coming-november-2-to-xbox-game-pass-for-pc-minecraft-java-and-bedrock-editions/

Coming November 2 to Xbox Game Pass for PC: Minecraft Java and Bedrock Editions...

I couldn’t wait for the show to be over before posting this, I wanted to make sure we got the word out right away; if you didn’t hear it during Minecraft Live, let me be the first to tell you...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ganiemre @ganiemre

  Normal hesabı Microsoft hesabına aktarma işini ufak ufak deniyorlar, muhtemelen game pass'i olan biri launchera microsoft hesabıyla girecek ve modlar vb sorunsuz çalışacak

 • Toxic Pizza @pizza

  #HaftalıkGündemeMalzeme #OyunGündemineMalzeme

 • ad33p @ad33p

  Şu an Java sürümü nereden indirilip çalışıyor? Microsoft store'da değl, hala kendi launcherı var değil mi?
  Onu store içine alırsa belki mod işi sıkıntı olur yoksa yine modlar devam eder.

  • KRAK3NN @passenoir

   Evet şuan Java sürümü sadece Store'dan ayrı olarak sitesinden Launcher indirilip çalıştırılıyor ya da 3. parti Launcher'lar ile.Bu sitedeki orijinal Java Launcher'i elleyeceklerini sanmıyorum.Bunlar Game Pass için ayrı bir şey yapacaklar benim anladığım kadarıyla.Yani benim gibi halihazırda orijinal Java kullanıcılarını etkileyeceğini sanmıyorum.

   Ha oldu da diyelim senin dediğin gibi yaptılar, beni yine etkilemez çünkü zaten 3.parti Launcher ile çalıştırıyorum oyunu 😀 GDLauncher.Mod paketleri için iyi oluyor CurseForge veya FTB'nin kendi Launcher'larını tek tek indirmek yerine bunu indirip bunun içinden bütün paketlere erişilebiliyor.

  • KRAK3NN @passenoir

   Hocam az önce Java Launcher'ı açayım dedim yeni bir Launcher sürümü var dedi Microsoft Store'a attı 🙂 Birazdan indirip denicem nasılmış Java/Bedrock tek Launcher üzerinden mi oluyor nedir.

  • ad33p @ad33p

   @passenoir Evet birleştirmişler sanırım, Dungeon dahil tek yerden giriş yapacaklar demek ki.
   "Şimdi Minecraft Başlatıcı'nın Windows 10 ve Windows 11'e özel bir sürümü var! Minecraft Başlatıcı, sizi Minecraft evrenine tek noktadan ulaştıran bir geçittir. Minecraft Başlatıcı şu oyunlara erişim sağlar"