#KonuDışı
Bütün üniversiteler bu hibe işini uzattı da uzattı sonra tek tek açıklamalar geldi sorun direkt tepeden olmuş. Normal şartlarda 8 ay hibe alacağını düşünen kişiler de 4 5 ay hibe alacağını düşünenler de şuan 2,5 ay hibe alacaklar maks 😀 Yani parası olan, gezmeye giden kişiye koymaz ama bir çok kişi hibeye güvenerek bu erasmus işine katılıyor, rezillik.

Şuan gidenler orada öyle kalakalmış durumdalar çevremden de mağdur olanlar var tam detayını bilmemekle beraber karşı devletler ve kurumlar da kandırılmış konumuna düşüyor. Ülkeler vize verirken okullar kabul yaparken devletin hibe vereceğim sözüne güvenerek iş yapıyorlar.

Öğrenciler hibeli gözüktüğü için ve hibe yatmayacağı için sorun çıkıyormuş, hibeliler diye karşı devletten veya üniversiteden burs alamıyorlar ancak hibeleri zamanında yatmazsa da verilen güvence yalan oluyor mesela Almanya aylık 900 euro güvence istiyor ama yatmayınca ne olacak vs. baya karışık işler.

En erken 2022 şubat ayını işaret etmişler.

Erasmus mağdurları anlattı: ‘Bir anda ortada bırakıldık, Türkiye’ye...

Karşılıklı öğrenci değişim programı olan Erasmus’a giden öğrenciler hibelerin kesilmesi ve geç yatırılacak olması sebebiyle sıkıntılı zamanlar yaşıyor. Öğrenciler,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap