Arkadaşlar selam, bilgisayar boot etmemeye başladı, anakart logolu ekranda altta yükleniyor dairesi dönme animasyonunda kalıyor. Bir süre elektriği tamamen kesip çalıştırınca çalışıyor, kullanım esnasında da bi kez çalışmakla donmak arasında bi yerde kaldı. Ben SSD'nin ömrünün bitmesinden ya da artık bi şekilde ecelinin gelmesinden şüphelendim ancak sizin bildiğiniz, benzer hatalara sebep olacak bi durum var mı? Bir satınalım yapmadan test ediyim. #TeknoYardım
@gamsizm

Ekleme: Farklı bi ssd'yle denedim açıldı, ancak belli bi süre elektrik kestikten sonra tekrar çalışıyor olması testten şüphe ettirdi beni.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Jorji Costava @jcostava

    Farklı bi ssd'yle denedim açıldı, ancak belli bi süre elektrik kestikten sonra tekrar çalışıyor olması testten şüphe ettirdi beni zaten.

  • Jabba the Hutt @jabbathehutt

    Gigabyte X99 UD5 kullanırken aynı sorunu yaşamıştım. Sorun anakarttın disk kontrolcüsünde çıktı, değişim onayı verildi. Sizin kart diğer boot olabilien ekipmanları görüyor ve kullanımında sorun çıkarmıyorsa SSD'de sorun ihtimali yüksek. Kuzen, Gigabyte H61 ile Sandisk SSD kullanırken bir iki kez bekletmenin sorunundan sonra sistem masaüstündeyken disk gitti.