Merhaba arkadaşlar;

Malum telefon fiyatları aldı başını gidiyor satıcılar günlük zevkine zam yapıyor, samsung S20 plus bakıyordum kaç aydır, telefona baktığım tarihlerde 7 bin TL idi şimdi 9 bin oldu. yemin ederimki şerefsizce bilerek zevkine zam yapıyorlar ve denetleyen dur diyende yok. Kaçak telefonlara yöneldim o yüzden bu sonradan IMEI atılanlar,. Elimde şuan Redmi Note 8 var bunu kaçak almıştım ama miladını doldurdu IPS ekranların klasik ekran sorunu çıkmaya başladı açtığım uygulamanın arayüzü arka planda kalıyor. Birisi arayınca sesim ona 20 saniye sonra gidiyor yada hoparlöre almam gerekiyor IMEI ben atmıştım zamanında zaten içine, biraz soğudum açıkcası bu kaçak telefonlardan ama gel gelelim sıfır iyi bir telefon almaya gücüm yetmiyor. yine kaçağa yöneldim Arkadaşım yurtdışından One Pus 9R getirdi 12 GB Ram 256 GB hafıza olan modelini 4 bine verecek bana ama şu IMEI konusu canımı sıkıyor bu cihazlara IMEI atılıyormuş ilerde sorun yaşarmıyım 1 senedir kullanıyorum kaçak telefon sorun yaşamadım ama sizce alayım mı yoksa bekleyip biraz daha ikinci el samsung mu bakayım kararsız kaldım açıkcası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  S20 plus hatta genel olarak exynos işlemcili samsungları ele derim. 7 bin 9 bin falan o cihazın hakkı da değil zaten. 120 hz aç menüde gez az parlaklık açık olsun anında ısınıyor, ben kullandım yani oradan biliyorum. S20fe kullanıyorum o da snapdragon cpu, bunda mesela öyle bir sorun yok. O yüzden yani exynos gördüğünde kaç, samsung'un yaptığı en kötü şey. Kendi ülkesinde bile snapdragon işlemcili satıyor bu adamlar. Exynos'u da bizim gibi ülkelere kaktır geç kafasıyla kaktıyorlar. Oneplus güzel telefon imei işleri öyle şayomi gibi dert değil. Yok sıfırladın uçtu yok update yaptın bootloop oldu uçtu gibi şeyler yok. Imei işi çok çok kolay.

  • Lathander @madturk

   Exynos kullanan arkadaşım var bahsettiğin sorunları yaşamıyor asla ısınmayan telefon yokki zaten neyi alırsam alayım. Fe sorunlu bir modeldi zaten

  • Orcun @orcun

   @madturk Ya tabi ki hepsi ısınıyor ama bunun ısınması ısınma değil performans kısıyor. Snapdragonda performans kısmıyor. Exynosta hem performans düşük hem performans kısılıyor hem de kamera api şu bu yazılımı donanımı daha kötü. Video çekimleri olsun fotoğraf kalitesi olsun dahada kötü. O da yetmezmiş gibi gsm anteni şebeke modemi de kötü oluyor.

  • Lathander @madturk

   Xiaomi ye kendim ımeı attım güncelleme alıyor format attım bişi gitmedide. Sonradan kayıt edilen telefonlar dna soğudum biraz açıkcası.

  • Lathander @madturk

   @orcun arkadaşım bu sorunların hiç birini yaşamıyor

  • Orcun @orcun

   @madturk Hani dostum sen kendini zaten s20 plus'ı almaya şartlamışsın zaten. Ben ne desem anlatsam göstersem senin için hiçbiri sorun olmayacak çünkü şartlanmışsın. Büyük bir ihtimal bu hepimizin başına geliyor gelebilir yan yana redmi note 8 ile koyunca ve arkadaşında biraz '' YA BAK BURASINDA ŞU VAR EKRANI BÖYLE AMOLED GÜZEL ŞÖYLE İYİ KAMERASI 30X ZOOM YAPIYORUM TOF SENSÖRÜ VAR '' gibi gibi anlatınca sen tabi biraz kendini kötü hissetmiş olabilirsin normal. Çünkü kaç aydır bakıyorum demişsin kendini o cihazı almaya ikna etmişsin. Oneplus dahi alsan bu sefer gene aynı şey olacak aklında hep s20 plusta kalacak malesef. 🙁

 • KRAK3NN @passenoir

  Hocam rom yükle bahsettiğin sorunlar düzelir %90 😀