MacBook Air aksesuar alımları için burada çok fikir alışverişi yaptık. Şimdi aldığım ürünler hakkındaki düşüncemi paylaşmak istedim. Belki faydası dokunur. Mouse konusunda arayışlarım sürüyor. Bluetooth olması kaydıyla önerilere açığım.

#apple #MacBook #aksesuar

*Çanta: Thule Gauntlet 4.0 13" MacBookPro Ultrabook Çanta (390 TL)

Ürün gerçektende kaliteli ve koruyucu özellikleri üst düzey. Özellikle bir önceki bilgisayarım köşeden aldığı darbesiyle dağıldıktan sonra çok önemsediğim koruyucu çanta ihtiyacına nokta atış bir çözüm. Ayrıca adamlar küçük çantayı nasıl kullanışlı hale getiririz konusunda örnek bir iş çıkarmış. Şu aralar 500- 600 TL bandında ama zaman zaman 300 seviyelerine iniyor. Tavsiye ederim.

https://www.thule.com/en-gb/laptop-bags-sleeves/laptop-bags-and-sleeves/thule-gauntlet-macbook-pro-attache-13-_-3203975

* USB Çoklayıcı / HUB: Belkin USB-C Multimedia Adapter AVC005BTBK (290 TL)

Type-C Usb girişlerinin sadece 2 adet olması ve multimedya girişlerine ihtiyaç duymam dolayısıyla bu ürünü tercih ettim. Süreki sunum yaptığım ve projeksiyona bağlamam gerektiği için HDMI-VGA çıkışları oldukça önemliydi. Belkin'in Apple'ın partneri olması da bir tercih sebebiydi. Memnunum. HDMI VGA USB 3.0 ve Ethernet Girişi bulunuyor.

https://www.belkin.com/us/docks-hubs/usb-c-docks/usb-c-multimedia-adapter/p/p-avc005/

* Tekli USB Dönüştürücü: Ugreen Type-c Usb 3.0 ( 25 TL)

Belkin dönüştürücüyü alana kadar işimi oldukça iyi bir şekilde gördü. Harici Disk, Behringer USB Condenser mikrofon Yazıcı vb. her şeyi sorunsuzca çalıştırdı.

https://www.amazon.com.tr/Ugreen-Type-C-USB-Dönüştürücü-Adaptör/dp/B07HFTQS99/r

Thule Gauntlet MacBook Pro® Attaché 13"

Thule Gauntlet MacBook Pro® Attaché 13" - A molded attaché with rugged protection and in-case usability.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • erinceray @erinceray

    Hocam hayırlı olsun ürünleriniz. Bende zamanında çok baktım çoklayıcı ve mouse için. Sonra O dönem iş için Amerika'ya giden arkadaşıma Apple'ın kendi hdmi dönüştürücüsünü 375-385₺ gibi bir fiyata aldırmıştım. O dönüştürücü o dönem burada 529₺ satılıyordu. Bunun dışında da 3-4 tane ugreenin typec-usbA çeviricisinden(bir dönem telefonların içinden de çıkan küçük çeviriciilerden) aldım aliexpressten. O 3-4 taneye de sanırım max 45-50₺ vermişimdir. O dönem Türkiye de aynı çeviricinin 1 tanesi 45₺ satılıyordu. Şu an belki daha pahalı veya ucuza satılıyordur bilemem. Çevirici konusunda sizin aldığınız tarzda bir çevirici düşünüyordum. Ancak bazı cihazlar "wifi etkiliyor", "hem macbook hem de çevirici çok ısınıyor " gibi şeyler görünce çekindim ve almadım.
    Mouse konusunda da 700-750₺ civarlarına mx master 3 aldım. Aynı anda hem mac hem de windows cihazda kullandığım için bu mouse seçtim. Gayette memnunum.