#Corsair Ironclaw geldi.İlk izlenim olarak fena değil, klikler daha sessiz Omen'den.Omen 600'ü sanırım 5-6 ay önce almıştım ancak tutuşu pek rahat değil bu farenin.Birde Corsair avuç içine tam oturuyor, yani palm tutuşu için çok uygun geldi bana.Omen'de öyle bir imkan yoktu pek, palm tutsan da daha küçük ve daha kavisli olduğu için rahatsız ediyordu.

Birde Corsair'in yazılımının olması avantaj, bu fiyatlardaki farelere bakın çoğunda firmwareless denilen yazılımsız, direkt farenin üstünden profil olarak atanmış hazır şeyleri kullanıyordunuz.Bendeki Omen 600'de öyle.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

  Yazılımsız daha iyi. Corsair yazılımları zaten çok gereksiz sistem yoruyor. Keşke hepsi zowie gibi olsalar herşeyi kendi içinde halleden.

  • KRAK3NN @passenoir

   Yazılımsız olunca detaylı ayar yapılamıyor, mesela Omen'de RGB var ama sadece içinde HP'nin atamış olduğu renkleri kullanabiliyorsun.Ya da hazır DPI'lar var onları kullanabiliyorsun falan.Ayrıca bu Corsair modelinde içinde hafıza varmış, yani programı açık tutmana gerek yok içine kaydedip başka bir bilgisayarda da aynı ayarla kullanabilirsin.Hatta şöyle ki Omen'in solda iki tane makro tuşu var ama hiç bir işlevi yok, çünkü yazılım yok 🙂 Sadece tarayıcıda ileri geri yapmaya yarıyor o kadar.

   Bence yazılımlı daha iyi.

 • Hamdi @hamdi

  Ne kadara almıştın Corsair'i? Güzel görünüyor.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Ben de geçenlerde katar pro eu almıştım kablolu modelden vallahi elime ilk başta garip geldi ama sonra bir alıştım (10 sene g300s kullanmanın da etkisi var o garipliğin :)). Bir tek dpi ayarı yaptım kullanıyorum öyle.