Herkese geçmiş olsun. Gençlere bunları yaşatan, yargı sistemini kilitleyen, kamuyu zarara uğratanları tarih affetmeyecek… #HaftalıkGündemeMalzeme

https://twitter.com/daghanuzgur/status/1435931734269386759?s=21

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Gereksiz bir kurumun meşgul edilmesinin bile bir yaptırımı olmalı.

 • P. O. F. @pof

  Geçmiş olsun.

  İsmi lazım değil bir youtuber da bu kopyacı (yabancı karikatüristlerin eserlerini kopyaldığı ortaya çıkmıştı) karikatüristi destekliyordu. Videosu bile duruyor hala.

 • Orcun @orcun

  Yani şimdi o kadar uzlaşmacı önünde uzlaşan korkudan para verenler ne olacak ? bu davalardan birşey çıkmayacağı çok bariz belliydi. Neymiş işte biryerde paylaştın da vs. yok dava etti süründürüp baş ağrıtır hapis yatarız falan öyle birşey çok zordu. Önce uyarsın kaldırılsın yani uyarmadan neyin davası ? Ha ne oldu o kadar çizer vs. gereksiz yere olumsuz negatiflik topladılar. Okuyan adam vardı parayla dergi satın alan vs onlarda almamaya başladılar. E bir seferlik hadi birkaç bin kişiden belki evet paralar toplandı böyle ama gerisi ? hiç yoktan reklam oluyordu sana öyle nette görüp beğenen belki araştırıp senin dergini alıyordu vs. onu da bitirmiş oldular.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Şimdi bu avukatlık ücreti neden davacıdan alınmıyor? Hazineden yerine davacıdan alınması daha makul bir çözüm olurdu.

 • Dağhan @daghan

  Ceza davalarında şikayetler savcılığa yapılır. Savcı suç olup olmadığına karar verip buna göre dosyayı mahkemeye sevk eder. Mahkeme sonucunda taraf suçlu bulunmaz ise savcı haksız yere mahkemeye sevk ettiğinden bu hatayı hazine öder. Tüm sürece şikayetçi taraf sebep olmasına karşın bedel ödemez. Ama dava edilen bir tazminat davası süreci başlatabilir.

  Tazminat davalarında ise direkt olarak mahkeme süreci başlatıldığı için kaybetme durumunda davayı açan yargılama giderlerini öder. @ufkabakan

  • Ufkabakan @ufkabakan

   Bu dava sonuçları gösteriyor ki, bu suç iddiası için başvurulduğunda Savcı, "uyar kaldır" yaptınız mı şikayet öncesi diye sorup, hayır cevabını alınca, soruşturmaya yer yoktur cevabı verip suçu düşürmesi gerekirken, insanları ara-bulucuya gönderip işi uzatmış ve bazı insanların ara-bulucu sebebi ile ödeme yapmasına sebebiyet vermiş.

  • Dağhan @daghan

   @ufkabakan Maalesef. Savcıların yorumları değişiklik gösterebilir ve kararsız kaldığı durumlarda "konuyu mahkemede çözün" şeklinde karar verebilir. Bu süreçte şikayetçinin hazırladığı şikayet dosyasının ciddiyeti de önemli oluyor. Savcıyı yanılttıkları gibi ekmeğini internetten kazananları bile kandırıp kendi menfaatleri doğrultusunda korkutup video çektirdiklerine şahit olduk. Tüm bu süreçte hazineyi, savcıyı, mahkemeyi herkesi mağdur eden şikayetçiler, bunu unutmamak lazım.