Samsung S6 tab Lite'ın video encode desteği konusunda detaylı bilgi bulamıyorum.Cihazın kamerası 1080p30kare kayıt yapabiliyor bu bilgi var ama capture kartı bağlayıp hangi çözünürlük ve kare sayısında kayıt veya stream yapılabilir.Tek bulabildiğim bir youtube videosunda 4k edit yapılabildiği.Exynos 9611 serisi 4k120 kareye kadar destekliyor ama cihazın içinde "Mali G72 MP3" teki "e kadar" ne kadar bilgi yok.hatta hangi video encoder olduğuda belli değil, sanırım samsugun kendi video encoder'ı var ve o tamamen muallak.kime nasıl soracaz, öğrenecez??
https://www.youtube.com/watch?v=rZfdJRDane8
@gamsizm #akış

Tab S6 Lite - 6 REASONS TO BUY! (Video Editing?? / Keyboard??)

Tab S6 Lite - 6 REASONS TO BUY! (Video Editing?? / Keyboard??)The Tab S6 Lite is well worth considering for these 6 reasons and it is not the price (although...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • deathline @deathline

  sıkıntı ordaya habire ürün alıp amazon.com.tr iade mi deneyeceğiz?matepad 10.4 var elimde şuan iade etsem mi diye düşünüyorum...

 • deathline @deathline

  @orcun @orcun satıcı amazon problemli bir müşteri değilimdir o konuda sıkıntı olacağını düşünmüyorum, samsung bilmemde matepad bilinmeyenleri olan bir cihaz , google isteyenm uygulamaları geçtim en basitinden huaweinin kendi marketi appgallery'den video convertor diye bir uygulama indirdim, uygulama açılmıyor bile.yada bazı uygulamaların huawei donanımından haberi bile yok çalışmıyor.

 • deathline @deathline

  bu linki görmüştüm ama burada decode'dan bahsediyor yani oynatma için, video oluşturma yani encode konusunda bilgi yok

 • deathline @deathline

  @orcun matepad ekran,ses vesaire 1.sınıf bir ürün,"dualspace" diye bişey var ücretsiz uygulamalarda sıkıntı olmuyor ama ücretlilerde sıkıntı olabilir çünkü google lisans kontrolü istiyor.bazı uygulamalarında "lucky pacther" ile bağımlılıklarını kaldırmak mümkün.özetle sıradan kullanıcı için cidden sıkıntı ama ben belli amaçlar için almıştım.

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Capture card bağlayabileceğinizden emin misiniz? Bir de lite olduğu için depolama biriminin hızı büyük ihtimalle düşüktür, lite olmayan modelde UFS 3.0 diye belirtilmişken bunda pek bilgi yok mesela. Yüksek çözünürlük ve yüksek fps encode etmesi çok düşük ihtimal.

 • deathline @deathline

  @emrah-ozturk lite modelinde UFS2.0 diye geçiyor.475MB okuma , 250MB yazma görebiliyor, raw video kaydetmeyeceğim zaten.Raw video için atmos ninja gibi cihaz lazım.https://youtu.be/Ot0o3RRSGl8?t=51
  Capture card konusuna gelince android cihazlarda uzun zamandır UVC desteği mevcut(android 5.1 sonrası sanırım)."USB Camera" uygulamasının çalışmadığı cihaz neredeyse yok.
  Mesele şu hangi çözünürlüğü destekliyor, şuan elimde matepad var işlemci açısından muazzam sd845 ayarında ama video dsp'si hisilicon decode olarak 4k30 sıkıntısız ama encode için çoğu yazılım donanımı tanımıyor bile.en fazla dinamik kare sayısı ile 1080p45 Baseline 4.1 video kaydedebildim cihazın içine ,aynı ayarlarda youtube 1080p60 gösterdi yayın için ama yayındaki tuhaflık hissediliyor. video işleme haricinde matepad s6 lite'ı mermi manyağı yapar.

  Bu arada matepad depolaması 330 okuma/160 yazma ona rağmen en ufak tekleme yok.hatta bu usb camera uygulaması video encode ve stream işi devam ederken, tablette chrome ile youtube studio sayfasını açıp canlı yayını takip dahi edebildim.Daha yazacak çok şey var aslındada.

  Şuanki derdim exynos 9611 içindeki video dsp ne?eğer arm mali v61 ise "g72 mp3" ile 4k30 encode sıkıntı olmayacaktır ama exynos yongaların kendi encoderı var ve bu tabletin içinde ne var.youtube'daki bir videolarda vn denen yazılım ile 4k encode testi yapan biri mevcut.tek bulabildiğim o ama gerçek zamanlı encode nasıl bilgi yok.https://www.youtube.com/watch?v=9bxnFmLydSk&t=751s

  aynı yazılım matepadde 1080p'den yukarı çıkmadı mesela, video info bilgisindende hangi encoderını kullanıldığına dair bile net bir bilgi elde edemedim.yani encode yazılımsal mı donanımsal mı belli değil.Samsungu arıyorsun onlar zaten olaya fransız.Bırak encode detaylarını capture kartı çalışmaz diyorlar.