Xbox Series S ithalatçı garantili ile Microsoft Türkiye garantili arasında 360 TL fark var. Aradaki farka değer mi sizce? Hepsiburada indirimi ile almayı düşünüyorum. Microsoft Türkiye garantili olana daha yakınım şu an.

Sepetimde şu an Xbox Series S + 2. Kol + TaoTronics Bluetooth Kulaklık var ve indirimle 4527 TL'ye geliyor.

https://www.hepsiburada.com/microsoft-xbox-series-s-oyun-konsolu-beyaz-512-gb-microsoft-turkiye-garantili-p-HBV00000XGXZ8

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali Yatarkalkmaz @aliytklkmz

  Yani ürün bozulmadığı sürece garantiyi kimin verdiğinin bir önemi kalmıyor. Ayrıca distirbütör kim onu da bilmek gerek çok iyi çalışan firmalar var. 360₺ de az fark değil.

 • Ergenekon Yigit @ergenekonyigit

  ben 2 sene once ayni karari ps4 alirken fazla verip sony eurasia garantili alarak yaptim. 3-4 ay once ps4 bozuldu, garantiye verdim ve sony yeni cihaz yolladi.

  • Thomas Aquinas @thomasaquinas

   Karar vermem için yeterli oldu bu yorum, sağolun 🙂

  • CanSimit @cansimit

   @ergenekonyigit Başka ithalatçıdan alsaydınız belki de bozulmayacaktı, bozulsa belki o da size yenisini gönderecekti. Zamanında verdiğiniz fazla parayı kendinize kendinizce açıklıyorsunuız. Tümüyle bilimdışı anektodal bir yaklaşım. Benin dedem günde 32 paket sigara içerdi, 119 yaşında araba kazasında öldü demek gibi...

   @thomasaquinas Sizin zaten paylaşımınızdan belliydi, aslında kararınız verilmiş destek arıyordunuz. Böyle durumda diğer seçeneği aldığınızda her zaman pişman olma olasılığınız fazla olur, siz MS Türkiye'nin ithal ettiğini alın, umarım bozulmaz, bozulsa da güzel garanti servisi verirler. Şimdiden hayırlı olsun.

  • Orcun @orcun

   @cansimit İthalatçılardan alınan cihazlara sony bakmadığı için artık hangisiyse dükkandan bozma yerler oluyor onlar ve garantiye içini açıyor kurcalıyor vs. vs. öyle tamir ediyorlar. Ancak sony ilginçtir ki playstation ürünlerinde asla açıp tamir etme olayında değil ve yapmıyor direkt yenisini veriyor. Forumlarda bu konuda çok mağdurları var. Adma ucuz diye almış çikitamuz bilişim garantisi vs bozuluyor birşey oluyor gidiyor işte halimağa bakkalından bozma teknik servis var yolluyor ortada ürün yok gittimi gitmedi mi meçhul ? hadi gitti adam aldı kurcalıyor anasını ağlatıyor yapamıyor bu diyor kullanıcı hatası yallah. THH'e veriyorsun inceleniyor bakılıyor para iadesi kararı çıkıyor o kararı da nerden aldıysan ki merdivenaltı yerse hepsiburada gibi büyük yer değilse seni o satış yapan firmaya yönlendiriyor. O firma da ara ki bulasın. Böyle çok mağdur var. Firma kapanmış el değiştirmiş yok olmuş icraya veriyorsun muhattapları yok vs e mağdur oldun gittin.

  • CanSimit @cansimit

   @orcun Öncelikle bu cihazlar Türkiye'de üretilmediği veya montajlanmadığı için, HEPSİ, İTHALATÇIDAN alınıyor, başka türlüsü mümkün değil. Ha, kaçakçısından bavul ticareti yapandan alırsınız o tümüyle başka bir durum. (Bir de kendiniz kişisel ithalat yapabilirsiniz, örneğin Amazon DE'den alırsanız bunu yapmış olursunuz.) İthalatçının adı Microsoft ya da Sony sermayesiyle Türkiye'de kurulmuş bir şirket olunca diğer ithalatçılardan farklı olmuyor. Onlar da ithalatçı olarak ithal ettikleri ürünlere garanti ve servis ağı ve Türkçe kullanım kılavuzu sunmak zorundalar, Türkiye'de yasal satış yapabilmeleri için gereken bu.(Ayrıca Türk şirketi olarak vergi vermek zorundalar vs. vs.) Şimdi şu şirket daha sağlamdır, bu şirket merdivenaltıdır, o olabilir. Ama çok büyük dediğiniz şirket de çat diye ben Türkiye'den çekildim diyebilir. Zamanında dayım Samsung Amiral gemisi almıştı, çok ciddi farkla Samsung Türkiye malı aldı, 'güncellemeleri en güzel bizim sattıklarımız alır' diye kandırmışlar, en son TR telefonlara geldi güncellemeler, ben de bizzat şahidim, parasıyla rezil oldu. (Sonra benim de bir Samsung TR maceram oldu, tövbe ettim Samsung'a) Bir de kendi mağazalarında sıfır ambalajlanmış teşhir ürünü sattıkları ortaya çıkmıştı, koskoca Samsung TR dersin.... Bana kalsa DOA garantisi dışında garanti olmasa tercih ederim.Garanti dediğiniz bir nevi sigorta, hayatta en sevmediğim şeylerden birisi sigorta olayıdır, en en sevmediğimse 'zorunlu sigorta' olayıdır. Elektronik şans işi, bozulursa parasını verip tamir ettiririm, ya da çöpe atarım, önceden bunun parasını almasalar keşke seçme şansım olsa. Neyse... Sonuçta HBden alındığında HBnin batma olasılığı düşük, Bana kalsa Amazon DE'den almıştım çoktan. Garanti önemliyse, ithalatçı kim ona bakmak lazım, satıcı kim ona bakmak lazım, ana şirketin uluslararası garanti politikası nedir vs. onları araştırmak lazım.

  • Orcun @orcun

   @cansimit Mesela battığı için örnek verebilirim. İstanbulbilişim firması yıllarca lg samsung sony televizyonları sattı. Ama bu televizyonların hepsini paralel ithalatçı konumunda sattı. Yani lg türkiyenin samsung türkiyenin sony türkiyenin o televizyondan haberi yok. Çünkü adam kendisi ithal ediyor kendisi satıyor ve kendisinin görevlendirdiği teknik servisler garanti hizmetine bakıyor. Mesela kapanmadan öncesi hatta bir 5 7 sene önce diyelim gittin bu firmadan sony tv aldın internette 5 bin liraydı bunlarda 4000 liraydı vs. vs. tv geldi sony'i aradın ya ben tv aldım kurulum için arıyorum dedin seri numarasını verdin çat diye deniliyor ki '' BU ÜRÜN BİZİM RESMİ ÜRÜNÜMÜZ DEĞİL KURULUM HİZMETİ VEREMİYORUZ '' e ne oldu açtın baktın panel çatlak ne halt yiyecen ? ki böyle araştır bak rahat yüzlerce konu bulursun dh ekşisözlük vs. vs. millet iadesiyle ayrı uğraştı thh'e ile ayrı uğraştı. Firma o dönemler popülerdi gene çözüm vardı ama geçtiğimiz senelerde kapandı mesela ne olacak ? adam parasını verdi ortada ürün yok ? ne oldu ? sıkıntılı şeyler hani bunlara takılınıyorsa o zaman işte resmi garantili cihazlara bakmak lazım.

  • Ergenekon Yigit @ergenekonyigit

   @cansimit ben de almadan once arastirip @orcun 'un bahsettigi magduriyeti yasayan kisileri gordum forumlarda, bu yuzden resmi garanti destegi olan bir cihaz aldim.

  • CanSimit @cansimit

   @orcun Aynen, samsung türkiyenin sony türkiyenin o televizyondan haberi yok, çünkü (ürünlerin ithal olduğunu varsayalım, şimdi belki Samsung TVyi Vestel montajlıyordur, başka konu) onlar da herhangi bir ithalatçı konumunda. Sen Sony misin? Sony isen ürettiğin üründen haberin de olur, arkasında da durursun. Ama sen Sony'nin Avrupa - Asya bölgesinde pazarlama faaliyetlerini yürütmek için kurduğu yerel bir şrketsen vs. elbette üründen banane dersin ama kendi sattığın ürünlere de 'resmi' sıfatıyla kar marjını üst sınırdan koyarsın.... Garanti için hangi ithalatçının seçileceğini aradaki farka değip değmediğini değerlendirmek lazım, benim buna itirazım yok zaten.

  • CanSimit @cansimit

   @ergenekonyigit Size sözümü geri alıyorum. Ama microsoft Türkiye başka bir şirket, garanti politikası farklı olabilir. Benim dediğim hepsi ithalatçı, araştırmak lazım. Tabi bir tanesine 'resmi' diğerlerine 'paralel' denilince araştırmaya üşenen ya da zaten bilmeyen tüketici korkup tırsarak resmi denen ithalatçı ürününe yöneliyor, fiyat çoğu zaman gereksiz pahalı olmasına rağmen. Ben serbest piyasaya inanırım ama bu ithalatçılara bir sormak lazım, niye senin ithal ettiğini pahalıya satıyorsun, ya da ucuza satıyorsun diye...

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Burada direkt almanya amazondan alan arkadaşlar var. Onların dediğine göre Garanti burada da geçerli. Yine de site içi arama yapın siz.

 • Papa Emeritus @pope

  MS’te garanti dünya çapında geçerli. Garanti konusunda en ufak bir sıkıntı yaşamazsınız, boşa para vermeye gerek yok.