Samsung Galaxy A32'i alacak olanlar varsa ufak bir deneyim yazısı olsun diye paylaşıyorum. Kabaca artısı eksisi şeklinde gideceğim.

+ Ekranı 90 hz güzel parlaklığı da iyi güneşin altında dahi çok rahat görünüyor.
+ Performansı gündelik kullanımda idare eder. Oyunların çoğunu düşük ve orta ayarda oynatıyor. Kasması takılması pek yok.
+ 90 hz kullanırsanız basit gündelik işlerde ısınabiliyor ama öyle çok rahatsız edici değil. MTK işlemciye göre yani güzel.
+ Ön kamerası arka kamerası günü kurtarır fena değil.
+ Pil ömrü güzel 2 güne yakın gidiyor.

Kabaca artıları böyle, eksilerine gelelim.

- Kamera günü kurtarıyor dedim ama sadece anlık çekimde detay tamamen 0, yazı ile de yazıyorum SIFIR. Pro moduna namına hiçbir BOK yok. Öyle uzun pozlama yapan shutter speed'i ayarlayam vs dediğinizde Samsung mühendisleri kıs kıs gülüyorlar NAH YAPARSIN diyorlar. Algılayıcı mi 11 lite iel aynı olmasıan rağmen google camera api desteği YOK.

- Şarj süresi ölüm. Tamamen ÖLÜM. Yaklaşık 3 saatte şarj ediyor kendi kutusundan çıkan 15 wattlık şarj aleti ve de orjinal samsung'un 25 wattlık şarj aleti ile denediğimde ise hiçbir fark olmadı. Yani bariz donanımsal kısıtlama var.

- 90 hz tadını menüde alıyorsunuz ayarlarda falan scroll yaparken vs internette gezme de reklam olduğu için hayvanat gibi kastığı oluyor takılıyor vs. sıçayım öyle 90 hz'e diyorsunuz.

- 90 hz ve 60 hz arası seçimi var 90 hz ile 60 hz pil ömrü olarak şöyle farkı var birinde 6 saat ekran süresi veriyorken öbüründe 9 saat veriyor.

-128 gb hafızası var ama bu hafıza hızı tamamiyle ÇÖP, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andromeda.androbench2&hl=tr&gl=US androbench ile denedim 170 mb saniye yazma 300 mb saniye de okuma hızı sunuyor. Bu yüzden uygulamalar iniyor iniyor yüklenirken kanser ediyor.

-Ana kameraya değindik ultrawide kameraya da değinelim. Ehhhhh işte çöpten hallice. 5 mp makro kamerası tamamen öylesine konulmuş işlevi yok. Yani varda yok gibi birşey. Ana kamerada zoom yapıp çekin daha iyi çekiyor. 🙂

- Dışarı ses çıkışı baya az, yani yetiyor ama öyle dur ya video izleyem müzik dinleyem modunda pek yok. Hoparlörden konuşuyorsanız çoğu zaman karşı taraf ne diyor anlaşılmıyor.

-Birde son zamanlarda samsung 3 tane falan update verdi. İyi hoş ancak parmak izinin anasını bellediler. Ben abartmıyorum ama A50'den sonra bu kadar ekrandan parmak izi BOKTAN KÖTÜ ÖLÜ bir parmak izi yemin ediyorum KULLANMADIM. O dandik casper via g4'ün bile 50 kat daha iyiydi. 50 kere parmağını deydir 5 tanesini okuyor bazen onu da okumuyor. Sıçayım böyle parmak izine hiç olmasaymış daha iyimiş.

Son olarak cihazdan pişman oldum. Hayvan gibi de taksit ödeyeceğim operatörden aldım ama yüzde 99 satacağım. Bi rdahada yemin ediyorum samsung'dan telefon melefonu ne alırım ne de öneririm. Hele böyle ucuz işte güzel ekran güzel aksa bilmemne denilen çer çöp cihazları asla önermem. A52 ve altındaki bütün samsung cihazları eleyin. Hiçbir şartla da bulaşmayın. #samsungalaxya32

BeğenFavori PaylaşYorum yap