BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • gokhans @gokhans

  Anladık bolca paraları var ve kafaları rahat.

 • CanSimit @cansimit

  Bu da cinsiyetçi bir paylaşım. Ayrımcılığın her türlüsüne karşıyım.

 • august @august

  Çok iğrite edici. Asıl cinsiyetçilik bu bende gidip erkeklerin kurduğu ya da büyük ortak olduğu bin tane büyük şirket bulup atsam bu mantığa göre erkekler daha üstün mü oluyor?

  Dışarıda gerçekten cinsiyetçi bir ton insan var ama sanılanın aksine hepsi erkek falan değil bir sürü de kadın cinsiyetçi cirit atıyor. Bunlarla mücadele yöntemi herhangi bir cinsiyete pozitif ayrımcılık yapmaktansa fırsat eşitliği yaratmak. Aklı başında olan kimse cinsiyetçi olmaz zaten.

  • gokhans @gokhans

   Maalesef bu ülkede kadınlara aşırı pozitif imkanlar yapılıyor. Bir ara hadi kızlar okula gibi dangalakça kampanyalar falan vardı. Oysa okuyamayan herkes okutulmalıydı. Kızlar sırf ayrımcılık sayesinde süper destekler bulup güzel okullarda güzel eğitimler alıp zengin kocalar bulup mutlu mesut dertsiz yaşarken ilgilenilmeyen erkekler kötü okullarda sürünüp iş bulamayıp veya kötü işlerde sürünmeye devam ettiler. İş yerlerinde bile ağır iş olunca erkeğe yaptırmaya çalışıyorlar. Kadınları koruyacaz derken bu ülkenin erkeklerini ezdikçe ezdiler hiç erkeklerin ihtiyaçlarını umursamadılar.

   Bir toplum şu cinsiyeti koruyalım diğer cinsiyeti umursamayalım derse aha bu ülke gibi olur. Oysa herkese eşit imkanlar verilmeli. Ha birde parası olan insanların başarılarını gösterip bakın isteyince başarılıyor denmesi çok salakça. İnsanlara yeterli imkan verildiği sürece %80-90ı başarılı olabiliyor zaten. Sen imkandan haber ver. Son olarakta bu ülkede başarının parayla ölçülmesi meselesi var. Adam ne bok yerse yesin cebinde parası varsa başarılı sayılıyor. Tabi burda sorun ülkede herşeyin sonunun paraya bağlanmasından kaynaklanıyor. İnsana değil paraya önem veriliyor.

  • august @august

   @gokhans Kızlar okula kampanyası hakkında yanılıyorsun. Doğuda ki kızların okuma oranı çok düşük olduğu için yapılan bir kampanyaydı ve bence doğruydu çünkü spesifik bir soruna spesifik bir çözüm. Sen o sorunu genellerden çözüm üretemezsin ki zaten. Kızların okumak istememsi ya da imkansızlıktan ziyade gerici kültürle alakalı bir problem.

   Diğer konularda sana hak veriyorum.

  • alaria @alaria

   @gokhans sen hiç anlamamissin ki o kampanyayi. O kampanya doğuda saçma sapan nedenlerle okula kızları göndermeyen ciddi bir kesim olduğu için başlatıldı ve gayet de başarılı oldu. Senin dediğin şeyle hiçbir ilgisi yok.