Amazon TR deposuna bir ürün göndereceğim "sevk irsaliyesi" gerekiyor, ancak ben ne gov tr de ne de kendi fatura kestiğim entegratörde "sadece irsaliye kesilen" bir bölüm görmedim sanırım "e irsaliye" başlıbaşına ayrı bir üyelik gerektiriyor. Bu durumda irsaliye yerine geçen "e arşiv" veya "e fatura" kesmek istiyorum haliyle. Ürün olmadan veya fiyatı olmadan yani fatura değeri sıfır olan bir fatura kesmek mümkün müdür? @hamitozlu

https://www.edoksis.net/blog/e-irsaliye-hakkinda-10-soru-10-cevap/ şurada şu bilgi var ama.
""7. e-Fatura veya e-Arşiv faturanın irsaliye yerine kullanılması mümkün mü?
Fiili sevk ile fatura düzenlenmesi aynı zamanda ise, içerisinde gerekli ibareleri ve sevk bilgileri bulundurularak e-Fatura veya e-Arşiv fatura kağıt çıktısı irsaliye yerine kullanılabilir ve tekrar e-İrsaliye kullanılması gerekli olmaz. Ancak kağıt fatura çıktıları kaşeli ve imzalı olmalıdır.

Vergi Usul Kanunu 433 seri numaralı tebliği 7.madde; 'alıcısına malın yanında kâğıt olarak verilen fatura, irsaliyeli fatura yerine kullanılabilir ancak bu imkândan yararlanabilmek için faturanın, malın teslimi anında düzenlenmesi ve "İrsaliye yerine geçer." ifadesinin yazılması zorunludur.'""""

e-İrsaliye Hakkında 10 Soru 10 Cevap | Edoksis

e-İrsaliye Hakkında 10 Soru 10 Cevap bulunduğu blog sayfasıdır. Detayları görmek için tıklayın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap