Sağlık Bakanlığı'nın hasta, yoğun bakım ve ölüm sayılarını aşılı ve aşısız olarak şeffaf ve detaylı şekilde açıklaması gerekiyor. Bu suskunlukları aşı karşıtlarının eline koz vermekten başka bir işe yaramıyor. #Covid19

https://www.veryansintv.com/asinin-etkisi-ile-artik-saglik-calisanlarindan-aci-haber-gelmiyor

Aşının etkisi ile artık sağlık çalışanlarından acı haber gelmiyor

Gazi Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile koronavirüsle mücadelede aşı ile gelinen son durumu...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Aşı karşıtları için bir şey değişmez, veriye göre hareket etselerdi zaten aşı karşıtı olmazlardı. İşin içine komplo teorisi girince mantık ortadan kalkıyor, söylenen herşeye bir kulp takılabiliyor.

  • enginva @enginva

   Belki doğru, ancak ağızlarını açtıklarını anda lafı ağızlarına tıkmak için ortalama vatandaşın anlayabileceği daha fazla veriye ihtiyaç var.

  • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

   @enginva Çabalamak şart tabi ki ama bakanlığın güvenilirliği çoktan kayboldu maalesef. Bu komplo teorisi merakı amansız bir hastalık. Herkes birden aşının nasıl işe yaradığını verilerle anlatmaya başlayınca bu sefer de "insanlar aşıya karşı uyanınca şimdi tutuştular, yalanlara hız verdiler, bu kadar uğraşmaları ne kadar haklı olduğumuzu gösterir" falan derler. Çok olumsuz konuştum ama ne yapayım.

 • Mücahit Köse @mucahitkose

  Aşı karşıtları için ters bile teper öyle bir şey "Aşı için yalandan verilerle oynuyorlar milleti kandırıyorlar inanmayın sakın" diye...

 • rafflesia @rafflesia

  yorumlara bakın :DDDDDDDDDD telef olacak bunlar

  • enginva @enginva

   Ben bu aşı karşıtı hareketin artık organize bir şer ekibi tarafından örgütlendiğini düşünüyorum. Komplo teorisi ise komple teorisi. Bu arada Covid-19'den bağımsız olarak geçmişte tanıdığım ne kadar aşı karşıtı varsa FETÖ veya diğer tarikat yanlıları idi. Kısır bıraktığı iddiası ile çocuklarına aşı yaptırmıyorlardı.

 • Polemik @polemik

  @enginva Dediğiniz bence son derece doğru ve mantıklı ama bu aşı karşıtı kitle mantıklı insanlardan oluşmadığı için ters bile tepebilir.

  Bu ileri zekalıların söz konusu veriyi "Bak %X insan aşılıyken hayatını kaybetmiş, bu nedenle asla aşı olmam." diye yorumlayacağına dair bahse girerim.