Saçma bulduğum şeyler: E-Ticaret ürün yorumlarında kargolama hızının değerlendirilmesi. Ürün gönderim hızı bir ürünün nasıl olduğunu anlatmaz, firmanın genel performansını ve çalıştığı kargo firmasını değerlendirir.

Kargoda sorun yaşadığı için ürüne 1 yıldız verenler var. O ürüne bakan başkalarına bunun faydası nedir? Örneğin ben dün Aras'tan sorunlu kargo sonucu aldığım ürünü çok beğendim, 5 yıldız vereceğim. Kargoda sorun yaşadım diye ürüne 1 yıldız mı vereyim?

#akış #eticaret #kargo #ürünyorumları

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Joe @joe

  Teşekkür eden var ilginç ilginç. Ürün hakkında yorum yapan yok. Kargo çok iyi çok hızlı ürün güzel paketlenmiş teşekkür ederim. 😁

 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Pazaryerleri için kargo dolayısıyla alıcı sorun yaşıyorsa düşük puan vermek satıcıya başka kargo firması kullanması için bir ipucu olabilir.

 • CanSimit @cansimit

  Toplam memnuniyet diye de birşey var 😛 Ürünü beğendim ama fiyatı fazlaydı da diyebilirsiniz bu mantıkla. Bana kalırsa çözüm toplam bir yıldızlama sistemi yerine değişik alanların farklı yıldızlanabilmesi. Kargo işi elbette komik ama memnuniyetsiz birisi tek bir yorum yapabilecekken, tek bir yıldız verme imkanı varken, memnuniyetsizliğini orada gösteriyor. Halbuki kargo şirketi, ürünün tedarik ve kargoya verilme süresi ayrıca değerlendirilebilse en azından bir kısım yanlış değerlendirmelerden kurtulabiliriz.

 • bosu @bosu

  Kargo olarak değerlendirme yapanlardan bende memnun değilim. Zaten ülkede kaç kargo firması olduğu bellidir, hepside birbirine yakındır kalite olarak. Hayır satıcı için yorum yazsa gene anlarım, bu adam dolandırıcı, farklı ürün gönderdi, gönderdiği ürün birebir çakması gibi yorumlar. Ama yok sadece kargo hakkında yorum yazarlar. Yazsınlar, zaten komisyoncu firmalar başka olumsuz yorumlara izin vermiyor.

 • Agah @agah

  o kargo paketleme vs. yorumları elektronik alışverişin ilk dönemlerinden kalma bir alışkanlık. o zamanlar insanların kafasındaki kuşku ürüne değil satıcıya ve elektronik alışverişe karşı vardı. parasını verip postadan gelmesini bekliyorsun, neyin geleceini biliyordun asıl mesele gelecek mi gelmeyecek miydi? artık büyük oranda kalmadı bu, hatta öğlen alıyorsun akşama kadar geliyor. alışveriş siteleri bu yanlışlığı çözmeye yönelik bir yorumlama ve puanlama sistemi kullanmalı.

 • Polystyrene @polystyrene

  Ürünü eleştirmek pazaryerinin işine gelmediği için illa yorum koyacaksak kargo tecrübesi yorumları olsun diye düşünülüyor. Burada bile "düzgün yaptığım inceleme yayınlanmadı" diye defalarca konu açılmıştı.

 • catpower @catpower

  sanki ürüne yorum yapsak yayınlıyorlar