Eski tip kasamın içini biraz ışıklandırıp atmosfer sağlaması için bu iki güncellemeyi yaptım. 120 TL gibi bir maliyeti oldu. Led şeritiin bu modeli tam olarak bu işe uygun. İnce, kolay kıvrılıp yapıştırılabiliyor. Ben sağlam durması için köşelerine kablo klipsleri taktım. Daha sonra koli bandından ince parçalar kesin birkaç yerine takviye yaptım. USB kablosunu kasa arkasındaki kart boşluklarından birinden geçirip USB portlardan birine taktım. Kontrolcünün alıcısı kasa dışından almadığı için onu da dışarıdan sintal görecek şekilde konumlandırdım.

Anakartımda RGB kontrolcüsü olmadığı için adreslenebilir fan kullanamıyordum. FRGB fan fikrini @flagbearer vermişti. Molex bağlantısına takar takmaz çalışarak gökkuşağı renkleri veren muazzam bir fan. Benim kasamda, önündeki iki ızgara ile biraz görüntüsü kesilmesine rağmen hâlâ çok güçlü ışık verebiliyor. Önündeki ızgalardan ötürü, boşken olduğundan biraz daha fazla ses çıkarıyor. Fanın fiyat performans olara çok çok iyi bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

Işıklandırmada hâlâ yapılabilecek şeyler var. Örneğin kendi kontrolcüsü ile gelen RGB işlemci soğutucu gibi. Bellek yuvaları ile çakışma yapmayacağına emin olursam belki bunu da hayata geçirebilirim.

Burada gözükmüyor ama 3. tweet'te son halinin videosu var.

Led şerit: https://www.hepsiburada.com/triline-tv-arkasi-uzaktan-kumandali-rgb-led-serit-aydinlatma-seti-1-m-p-HBV00000NHIJ0

RGB fan: https://www.teknobiyotik.com/aerocool-spectro12-12cm-frgb-molex-baglantili-kasa-fani-ae-cfspctr12.html

https://twitter.com/umit2050/status/1420097850160078849

#akış #kasa #RGB #LED #KasaModifikasyon

BeğenFavori PaylaşYorum yap