#Alınık #İkinciEl Elinde temiz ve sorunsuz durumda iPhone 7/7 Plus/8/8 Plus, 64/128GB modellerinden olup, satmayı düşünen var mı? Hatta şöyle iPhone 7 128GB modeli olsa hiç fena olmaz. Öncelikli tercihimiz Ankara ama alternatifleri de değerlendirebiliriz anlaşırsak. Yakın bir arkadaşıma bakıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • eamedic @eamedic

  Elimde çok temiz ip7 128 var ama güvenlik sebebiyle satmıyorum malesef, muhtemelen hiç telefon satmam. Şu an 12 kullanıyorum ama ip7 yi özlemiyor değilim çok iyi cihazdı.

  • eamedic @eamedic

   @vahit4134 bu mecrada “insanlar” birbirleriyle sohbet ediyorlar yıllardır, bazen çok güzel “geyik” yapıyoruz, “insanlar” hiç ihtiyacı olmayan konuları okuyor ya da bilgi sahibi olmasa da kendince yorum yapabiliyor, bu insani iletişim sana “ilginç” gelebilir, biz böyle yapıyoruz sanane, konu sahibi yorum yapmamış sana ne ****

  • Hamdi @hamdi

   @eamedic hocam yabancıya gitmeyecek. Gel şu işi yapalım 😂

  • eamedic @eamedic

   @hamdi hocam zamanında bu telefon olayından gözaltına alındım ben, 3 ay adli kontrol sonrası savcının çabası sonucu takipsizlik aldım, (bayiden alınan pakete ek telefon ve bayi çakallığı yüzünden kabaca) imei işi sakat malesef, yoksa elimde böyle 4-5 telefon çürümeyi bekliyo, size de tavsiyem alış satışta birer nüshası sizde ve satıcıda kalacak şekilde sözleşme (şekil önemli değil a4 e dilekçe tutanak şeklinde de olabilir) imzalamanız ve cihazı birkaç gün kullanmamanızı tevsiye ediyorum. O yüzden yoksa canın sağolsun direk de yollarım, ama o zamanlarda ne çektiğimi bir ben bildiğim için hiç bu toplara girmiyorum.

  • Hamdi @hamdi

   @eamedic yani bu durumda olası sıkıntı yaşayabilecek kişi biz oluyoruz 🙂 Yine de düşünürsen bir görüşelim. Düzgün bir arkadaş alacak, yakın arkadaşım. Sorun yaşamazsınız. O da zaten al sat yapacak adam değil. Bu arada bayi nasıl bir çakallık yapmış yani aklım almadı. Telefon sıfır değil mi? Sorun nerede? Birde o bahsettiğiniz tutanakta ne gibi bilgiler olmalı?

  • eamedic @eamedic

   @hamdi avukatın anlattığı kadarıyla imei ve sim kart kopyalıyolarmış, hatta olay benim sim kartın bir kahvede bulunmasıyla çözüldü, düşürmüş eleman yoksa patlardık. Ben artık arkadaşlarıma hot spot bile açmam akrabalarım bile eve geldiğinde modem şifresini vermiyorum mac filtresi kullanıyorum. Bu konularda tam paranoyağım ben 😀. daha bir hafta önce azeri bir doktor arkadaşımın üzerine, internet bağlattığı bayiden 2 tane hat açmışlar savcılığa gidecek bu işler sakat malesef, kendini anlatırsın diyor millet bişey olmaz diyor ama o kadar kolay değil ben kendimi anlatana kadar üç ay imza verdim polise. Çevremde birkaç kez gördüğüm kadarıyla telefon satış sözleşmesi gibi bir başlık altında satıldığı tarih, cihazın imei ve her iki tarafın tcleri ve imzaları oluyo iki nüsha halinde her iki tarafta kalması için kabaca ben …. imei …… olan telefonumun kullanım hakkını ….. tc li şu kişiye bu sözleşmenin tarihinden itibaren devrediyorum. Bu tarihten itibaren telefonun kullanımı ile ilgili sorumluluğum bulunmamaktadır gibi bir şey yazıyorlar.