BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • rafflesia @rafflesia

  Mülteci statüsünde ülkeye giriş yaptıysa ve mültecinin ülkesi savaş halindeyse sebepsiz yere sınır dışı edemez, başka bir ülke kabul ederse oraya aynı statüde transfer edebilir. Avrupa ülkeleri kendilerine transferi haliyle istemeyecektir. Büyük ihtimalle bir şeyler karşılığında Türkiye'ye postalanacaklar.

  Not: Mülteci karşıtı değilim, ülkesinin %85'ini ele geçirmiş Taliban gibi bir örgüt varken kaçmak ve başka ülkelere sığınmak kadar doğal bir şey yok. Herkes asker değil.

 • Kanan_Jarrus @kananjarrus

  Ben yasal olarak bildiğimi aktarayım, mülteciler 3. Ülkeden gönderilemiyor, suriyeliler bu nedenle mülteci statüsü ile gönderilebilirken ve gidebilirken, afganlar iran üzerinden geldiğinden gönderilebilme veya gidebilme durumları yokmuş, bu meselelelerle uğraşmış birinden aldığım bilgidir, %100 doğruluğunu bilmiyorum.

  • Mustafa Sakallı @swish41

   istersen her türlü gönderirsin hocam, yeter ki halkının çıkarlarını düşünen insanlar yönetsin bir ülkeyi. Gece karanlığını bekleyip kayıtsız belgesiz ülkeni işgal eden insanları göndermeyip kimi göndereceksin?

  • johan @johan28

   @swish41 dedigi gibi biz göndersek laf edecek EU kendisi takır takır gönderir. Bu 3. Ülke olayları falan da İran üzerinden kaçanlar değil bir yerde mülteci olarak durup sonra TR ye yasal yolla gelip kabul edilenler.
   Yoksa amacından şaşar ve tam bir çakallık olur bu 3. Ülke mantığı transiti kapsarsa EU hariç her yere mülteci gider adamlara gelene kadar kaç tane ilke var

  • Mustafa Sakallı @swish41

   @johan28 suriler bile tr de mülteci statüsünde değil, geçici koruma car curt diye bir şey kapsamında duruyorlar. Bundan sonraki hükümet yeni içişleri bakanına konuyu çıtlatsa bile yeterli olur kapı dışarı etmek için, her türlü hakkımız var

 • Tarık KAYA (35) @tarikkaya

  Hüloooooğğğğğğğğğğğğ :)))) aaaaaaa kurz reis demiş yaaaa 🙂 🙂

 • Papa Emeritus @pope

  Ortamlarda en hümanist biziz diye gezerler sonra. AB iki yüzlülüğünden tiksiniyorum 🤮

 • pegasus @pegasus

  Fransa vakti zamanında Bulgaristan schengen bölgesine dahil olduğunda Fransa'ya gelen Bulgarları toplayıp Bulgaristan'a geri göndermişti. Keyifleri kaçınca yasaların pek önemi yok Avrupalılar için. Bu genç de siyasete ilk girdiği zamanlar Avusturya'da yaşıyordum. Kurtarıcı gibi görülüyordu muhafazakar kanatta. Biraz pişmesini beklediler. Bırakın mültecileri ileri bir göçmen karşıtıdır kendisi. Dışişleri bakanlığından sonra başbakan yaptılar. Avusturyalılarda polis tanrıdan sonra gelir neredeyse. Büyük saygıları var. Normal bu açıklamalar.