Merhaba arkadaşlar.
Dün bir durum paylaşmıştım ama pek gören olmadı sanırım. Ondan dolayı tekrar sormak istedim.
Kısaca özet geçeyim. Kullandığım kablosuz şarj cihazı ve alıcısı, cihaz şarj olduktan sonra bile akım çekmeye devam ediyor. Cihaz dolduktan sonra sabaha kadar fazladan 5000 mah akım çekmiş ve alıcı ile verici biraz ısınmış durumdaydı. Kablosuz şarjda böyle bir olay mı var yoksa benimki mi böyle yapıyor? Bilginiz var mı?
https://teknoseyir.com/durum/1440736

Merhaba arkadaşlar. Kablosuz şarjlı mousepad

Merhaba arkadaşlar. Kablosuz şarjlı mousepad kullanıyorum. Fareme de kablosuz şarj alıcı pad alıp, modifiye edip taktım. Uzun süredir bu şekilde kullanıyordum. Lakin dün can sıkıcı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Mr. House @house

    Normal. Kablosuz şarj zaten verimsiz bir aktarım olduğu için kablosuz şarj özelliği olan cihazlar ve şarj aletleri bu yüzden akıllandı artık, cihaz şarjı dolduğunda şarj cihazı akımı falan kesiyor. Sizin kendiniz yaptığınız sistemde böyle bir şey olmadığı için şarj olduktan sonra da akım çekmesi normal. Bendeki spigen şarj aletinde denedim şimdi, üzerinde cihaz yokken bile durduğu yerden 0.02A akım çekiyor, ki bu cihaz da nispeten yeni bir model üzerinde dediğim özelliğe ek birçok özellik de olmasına rağmen yani.

    • Hasan Yılmaz @coolnquiet

      Çok teşekkürler hocam. Bendeki cihaz da üzerinde bir şey yokken dediğiniz seviyede akım çekiyor. O az bir miktar olduğundan önemsemiyorum. Ancak cihaz dolduktan sonra da sanki cihaz varmış gibi çekmeye devam ediyor. Sizdekinde öyle bir durum var mı?