Merhaba arkadaşlar,

Sizlere bir şey sormak istiyorum. Windows 10' da VLC veya başka bir uygulama üzerinden bir video filan açtığımda o video ekranın ortasında benim daha önceden ayarladığım boyutta açılmıyor. Gidiyor yarısı ekranda yarısı ekranın dışında açılıyor. Bunun için bir çözüm üretemedim senelerdir ve sizlere sorayım dedim belki sizlerde bunun çözümü bilenler vardır diye.

Dünyanın en sinir bozucu durumu olabilir bu. 🙂

Şimdiden çok teşekkür ederim.

#TeknoYardım #Windows10 #VLC #yardım #bilgisayar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gio @gio

  Ikinci monitor falan mi kullaniyorsunuz ya da laptop&televizyon kombinasyonu falansa boyle sacmalamalari normal. Ayarlarda tam ekran baslat secenegi olmasi lazim sorunu tamamiyla cozmez ama en azindan disari tasmaz gibi.

  • Lordofking @lordofking

   Yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle. Hayır ikinci bir ekran ya da televizyona bağlama filan yapmıyorum. Laptop ekranı bildiğiniz. Bundan önce kullandığım laptop da aynı şekilde böyleydi Windows kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü sadece VLC de yapmıyor bunu diğerlerinde de yapıyor ne yazık ki. Genel olarak böyle bir sorun var.

 • Rotten Pizza @pizza

  Biraz bakınınca şöyle bir cevap buldum ama iş bilgisayarımda VLC yüklü olmadığı için deneyemedim. https://superuser.com/a/1316127

  • Lordofking @lordofking

   Çok teşekkür ederim. Şu anda oldu gibi duruyor. Boyutlarında bir sapıtma yapmadı 5-6 kere farklı videolarda açtım sorun olmadı. Bakalım böyle devam edecek mi. Yalnız diğer oynatıcılarda neden sıkıntı yapıyordu onu anlayamadım. Neyse sorun çözüldü diyebilirim. Tekrardan çok çok teşekkür ederim.