Amazon'un bu büyüklükteki kutulara çözümü sadece baloncuklu naylona sarmak. İnatla büyük kutu yapmıyor. Hepsiburada, Adore Oyuncak ve Lego Store hangisi olursa olsun mutlaka başka kutuya koyar.

Güncelleme;
Amazon'a paketleme sistemiyle ilgili bilgi istemek için uzun ve detaylı bir mesaj yazmıştım. Linkedin profilinde mühendis olarak Amazon'da çalıştığı(ne kadar doğru artık) görünen birisi cevap atmış. Paketleme tercihini sistem yapıyormuş. Daha sonra çalışanlar bu seçime göre paketlemesine başlıyormuş. Diğer absürd örnekleri ve benim yaşadığım sorunu da yazmıştım. Geri dönüşlerin önemi, hataların düzeltilmesi gibi konulardan bahsedip teşekkür ve kapanış konuşması yapmış.

#amazon #amazontürkiye #lego

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • onimarsynn @onimarsynn

  Daha geçen hafta Yayla'nın haşlanmış bezelye ve nohutlarından aldım birer paket. İkisinin büyüklüğü bu kutunun çeyreği kadar yoktur. Koydukları kutuya ise bu kutudan 2 tane rahat sığar. Madem elinde o kadar büyük kutu var bunu koysana işte. Şöyle bir durum da yaşadım, Amazon'dan 3 monitör aldım farklı zamanlarda hepsi de ekstra koruma olmadan kendi kutusunda geldi. Robot süpürge aldım, kendi kutusunu bir amazon kutusuna koymuşlar, onu da bir başka amazon kutusuna koyup deli bağlar gibi sarmışlar. Amazon'da bu kutulama işleri neye göre yapılıyor artık ben akıl yürütemiyorum.

  • sawgent @sawgent

   Bana bunun herhangi bir şekilde sığacak büyüklüğünde hiç kutu gelmedi şimdiye kadar amazon'dan. Eğer olmasına rağmen böyle yolluyorlarsa rezillik. Zira büyük lego alıp şikayet eden başka insanlar da görmüştüm çeşitli forumların lego bölümlerinde. 50 tane kitabı ayrı ayrı kutuladıklarına da şahit olmuştuk. Sistem mi karar veriyor yoksa insan mı yapıyor bu seçimi anlamak zor.

 • Reginald 'Bubbles' Cousins @digitalanimal

  ben de dambıl aldım. içinde 30 cm civarı kraft kağıt vardı. parça parça geldi ürün.