Merhaba.
Bizim kuzen geçen sene bu zamanlar zincir bir teknoloji marketten asus laptop almış.
Kullanırken kullanırken takribi 4 ay sonra falan üründe durduk yere donma, fan sesinin garip ve takılır gibi gelmesi, oyunun görüntüsünün ekranda kalması, aniden kapanma gibi sorunlar yaşamış.

Konuyu bana anlatınca mağazadan iade iste dedim ama mağaza çok kurumsal ve müşteri dostu olduğu için servise verelim demiş ve mecbur oradan servise yollamışlar.
Sonra biz servisi aradık ve servise durumu anlattık, dedim bakın bu mal ayıplı 6 ay içinde bozulmuş size geliyor bunun iade raporunu verin biz paramızı alalım işimize bakalım dedik.

Vay efendim bizim arkadaşlar en iyisini biz siz hiç merak etmeyin falan fıstık. Sonuç olarak format atıp,yazılım yükleyip, güncel driverları siteden kurun diye not yazıp yollamışlar, çıldırmalık.
Alet fatura bedeli 10 000+ lira bu arada. ROG serisi.

Mecbur kullanmaya devam ediyor kuzen ve o arada yine bakıyoruz thh işini nasıl yapsak diye, bu arada yine alet sorunlu, fanlardan garip sesler,anlık donma ve ekranda silik oyun ekranının izi kalması vs derken yine servise veriyorlar, servis bu sefer hoparlör değişimi yapıyor ve geri yolluyor servis.

Öyle olunca dedim bu mal artık servis onaylı ayıplı zira 6 ay içinde parça değişimi yapılmış ve bize seçimlik haklar kullandırılmadan kafalarına göre işlem yapmışlar. Verelim thh dedim ama güzel bir dilekçe yazalım. Ürün pahalı olduğu ve bu denli bir meblağ için işlem yapmadığım için bir bilenden yardım alsak iyi olur dedim zira az daha thh üst fatura limitine takılıyorduk ki ucuz yırttık galiba.

Durum böye olunca dayım sağolsun çocuklar uğraşmasın diyor ve kuzeni avukatın yanına yolluyor, kuzen bir vekalet veriyor ek olarak evrakları teslim ediyor ( servis formu falan) geri dönüyor.
Sonrası süreç biraz uzun sürdü ama yakın zamanda haber gelmiş ve bilir kişi inceleyecekmiş.

Bu hususta bilir kişinin iyi veya kötü çıkma ihtimali var ve bu benim canımı sıkıyor zira bilir kişi ne kadar bilir işi diye bir serzenişi vardı Adem Helvacı'nın.

Kuzenin elinde videolar var, fan hala tırrrrrtttt ediyormuş, sorunların hepsi ilk 6 içinde oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap