GOLDEN BOY

Bugün Japon çizgi film severlere 1995 yapımı güzel bir çizgi animasyon önerisi yapıcam. Animasyonun ismi Golden Boy (Altın Çocuk). Sadece 6 harika bölümden oluşuyor. Biraz sapıklık öğeleri içeriyor olsada genel olarak konusu gayet güzel. 6 bölümün ilk 5 bölümü birbirinden bağımsız gibi son bölümde ise diğer bölümler ile bağlantı bulunuyor.

Konusuna gelince Oe Kintaro adlı bir gencin yaşamını ele almakta, karakterimiz 25 yaşında, üniversiteyi bütün müfredatı bildiği için yarıda bırakmış, özgürlüğüne düşkün, bisiklet ile gezmeyi seven ve hayatı öğrenmek için iş değiştiren biridir. Bir işe girer ve sonra o işten çıkıp başka bir işe girer tabiki bu esnada Kintaro'nun birbirinden güzel ve ilginç maceraları ortaya çıkıyor.

Özellikle bu Japon animasyonunu burada tanıtmamın sebebi eğer bilgisayarlar ile haşır neşir iseniz, hatta program yazıyor ve bilgisayar öğreniyorsanız 1. bölüme bayılacaksınız. Şuna da eminim 1. bölümü severek izlerseniz diğer bölümleride bitirmek isteyeceksiniz.

Yanlız siz izlemeden belirteyim Kintaro birazcık sapık bir ruha sahiptir ve kadınlara karşı aşırı ilgisi vardır. Yeni tanıştığı insanlar ile yaşadığı olaylar sonucunda hayatı öğrenmektedir.

Eğer benzer Japon animasyonlar biliyorsanız konu altına öneri yapabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap