#telefontavsiyesi
@umtk

Arkadaşlar fiyatına göre sizce hangisi?
Poco X3 Pro (SD860 8GB / 256GB) £199
Redmi Note 10 Pro (SD732G 6/128) £229
Realme 7 (Helio G95 8/128) £134
Realme 7 Pro (SD720G 8/128) £170
Oppo Find X2 Lite (SD765G 8/128) £199

CPU Ram Dahili depolamaya bakınca direkt Poco X3 Pro ama kamera, ekran ve kasa özelliklerini de düşünmek lazım. (En ciddi indirim Oppo Find X2 Lite'da)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Höşelek @benvaryaben

  poco büyük ve kaba bir cihaz. bence kriter bu.

 • Orcun @orcun

  Find x2 lite kasası alüminyum arkası da cam. Donanım olarakta güzel. Cihaz buna ek olarak 8 mm kalınlıkta daha ince bir cihaz. Ama bir kötü yanı var hafızası artmıyor. 🙁 Kamera altyapısı biraz eski kalıyor. 7 pro veya note 10 pro daha böyle alınabilir gibi ancak note 10 pronun da ekranla ilgili sıkıntılarını gördüm. + ısınmayla alakalı sorunları vardı. Keza aynısı pokoda da var. Ekran ve ısınma sıkıntısı fazlaydı. Güncelleme falan bekliyordu millet ama bakmak lazım. Tamam kağıt üzerinde cpu kas gücü güzel ama şöyle düşün casper'ın hazır kasaları var, içinde bol bol i7 cpular bol bol bellekler var. E anakartı şusu busu ne ? ucuz ? kasası ne ? ucuz psu ne ? ucuz vs. vs. hep birşeyler kısılmış ama kağıt üstünde '' BİZDE İ7 VAR İ7 HAHAAAAY RAKİPTE İ5 VAR DAHA EYÜYÜZ BİZ '' diye pazarlıyorlar.

 • ozturka @ozturka

  Oppo Find X2 Lite alırdım bu seçeneklerden

 • Levent Alpsal @levent-alpsal

  Teşekkürler, @umtk 'un haziran telefon önerilerinde de kategorisinde en ideal telefon olarak anlattığı, yabancı incelemelerde de genel olarak çok iyi bulunan Redmi Note 10 Pro'yu aldım. £30 fazla verip, CPU,GPU,Ram,Dahili Bellek açısında daha azını almakta biraz zorlandım ama amoled ekran, düzgün kameralar, şık tasarım, daha yüksek kasa kalitesi, daha iyi stereo hoparlörle ile ikna oldum. Yani SOC kısmında kasmayıp telefonun her kısmını belli bir seviyenin üstünde tutmuşlar ki bence bu daha önemli.