WINDOWS 10 Ucuz Keyler Hakkında

1- Ucuza satılan bir windows 10 anahtarı aldınız bilgisayarınıza lisans kodunu yazdınız ve oldu. Büyük ihtimal ile o anahtar sadece size özel değil, yani birden fazla PC'de kullanılabiliyor. Hemen ikinci bir bilgisayar da deneyin onunda aktif olduğunu göreceksiniz.

2- Satılan OFFICE keyleri ise nerede ise tamamı sorunlu. ID veriyoruz diye satanlar var bunlar size bir mail adresi ve o mail adresinin şifresini veriyorlar. Bu hesap ile bilgisayara kurulu olan office yazılımına Login olunca yazılım aktifleşiyor. Ama sağ üst tarafta yabancı birinin ismi yazıyor.

Size ID diye verdikleri mail bilgisinin sadece parolasını değiştirebiliyor ama geri kalan hiç bir şeyi değiştiremiyorsunuz. İsim, soy isim ve diğer hiç bir bilgiyi. Office'de her zaman başka birinin kimlik bilgileri yazıyor ve o hesap aslında kısıtlanmış bir hesap.

3- OFFICE alacaksınız bu defa direk lisans kodu veriyor ama yorumlarda ne fark ettim biliyormusunuz ? Yorumların % 90'lık kısmı yapamadım, arkadaş yardımcı oldu, çok iyi bir satıcı, vs gibi.

İnsan düşünüyor? ALLAH aşkına topu topu ürünü aktive etmek için lisans giriyorsunuz bunun nesini yapamamışlarda, satıcı yardımcı olmuş acaba ?

Evet buradaki olay ise şu: size bedava gibi bir rakama satılan Office anahtarı aslında daha önceden kullanılmış bir anahtar. O lisans anahtarını ne kadar yazıp ürünü etkinleştirmeye çalışırsanız çalışın ama olmuyor. Satıcıyı arıyorsunuz kardeşim para verdik senden anahtar aldık diyorsunuz.

Sonrasında satıcı ise, sizden telefon ile etkileştirme yap diyor, o alana giriyorsunuz uzun bir etkileştirme kodu çıkıyor, o kodu satıcıya veriyorsunuz o da size başka bir etkileştirme kodu veriyor ve evet bu şekide etkinleştirme olmasına oluyor ama benim görüşüm, sizde etkinleştirme gerçekleşince bir başkasındaki ürünün aktivasyonu gidiyor. (şöyle düşünün anahtar aslında 100 kişilik ama 101. kişi geldiği zaman içlerinden birinin aktivasyonu bozuluyor)

Denemedim ama büyük ihtimal ile bu anahtarıda aynı şekilde başka bilgisayarda kullanmaya kalksanız ve telefonla etkinleştirme yapsanız o bilgisayarda office ürünü lisanslanacak. ,

Bu arada telefon ile yeniden kurmanın da bir sınırı var o sınıra ulaşırsa lisans anahtarı microsoft sunucuları tarafından otomatik olarak bloke ediliyor. Artık o anahtar geçersiz oluyor ve telefonla da aktive olmuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap