SO sözleşmemize baktım tamı tamına 2011 yani 10 yıl önce imzayı atmışız o gün bugündür bir kere fatura kaçırmadan, kapatmadan, dondurmadan devam ediyoruz. 😀 Tabii ki bu cezasız kalmamalı son günlerde yaşadığımız internet sorunuyla ilgili iletişime geçiyoruz 6 ay taahhüt var diye gevşek gevşek konuşuyorlar veya geçiştiriyorlar. Cihaza gelin bakın diyorum ahı gitmiş vahı kalmış ama yok illa istiyorsak ücrete tabi geliri gibi bir şeyler dediler. Bana sinyal güçlendirici satmaya çalışıyorlar bir de.
Bizde ki bu yılların müşterisini silkme hevesini anlamıyorum sırf bu sebeple de Turkcel hattını yine 15 yıl civarında bir zamandan sonra babam değiştirmişti, ağızlarıyla gidin sonra gelin diyorlar hatta. Garip bir anlayış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Bölge bölge politika değişiyor. İnternet kopuyordu, hemen gelip modemi değiştirdiler. Bu sitede, benzer sorun yaşayan bir arkadaşın modemini değiştirmiyorlardı. 🙂

  • onimarsynn @onimarsynn

   Benim modem işte o değiştirmedikleri. Yahu wifi düzgün çalışmıyor, cihazlar bağlı olsalar bile çoğu zaman wifi kullanarak internete erişemiyorum diyorum, şu an ben aktif internet bağlantınız olduğunu görüyorum modeminizde arıza görünmediği için değiştiremem diyor. 2009'dan beri müşterileriyim, o yıldan beri de aynı modemi kullanıyorum modem can verdi ölüsünü kullanıyorum artık hâlâ değiştirmiyorlar.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @onimarsynn Mh ile görüşürken, salağa yatmakta fayda var. Ben hep öyle davranıyorum. 🙂 Elinde bulunan cihazı ısıtarak bozabilirsin. O zaman gelir değiştirirler. Üstüne 2-3 bez ört veya güneş gören bir yere koy anında cihaz bozulur. Belirli aralıklarla cihazı değiştirmeleri lazım, böyle saçmalık olmaz.

 • Kaos @kaos

  Durumumuz hemen hemen ayni; Hg modem var bende ve aynen 10 yillik kullaniciyim, aradim “modemi degistirin artik” dedim, ariza yoksa degistirmeyiz dediler. Dedim baglanti stabil degil, spesifik bir ariza yok ama arada gidiyor geliyor, bunu nasil ispatliyayim? Yok servis gelecekmis, ariza yoksa servis parasi kilitleyeceklermis falan filan.

  Taahhut bitince modemi iade edip tekrar abone olayim diye dusunuyorum ama gelen gideni aratir mi cesaret edemedim. En kotu vodafon filan deniyecem, zaten ayni altyapi.

  • johan @johan28

   Aynı gerçekten, bize de tehdit vari laflar ediyor. Hani geliriz para kitleriz diye. Çünkü sorunumuz sürekli değil ki filmin ortasında hop gidiyor geliyor hız dalgalanıyor. İspatı imkansız. İşte buradan sordum, router almayı düşünüyorum en olmadı, zaten ortam da iyi değil eve gelecek bulamayacak kesin bir sorun çıkarırlar veya biz tartışırız.
   Başka sağlayıcıyı da artık bir dahaki döneme diyorum.

 • johan @johan28

  Onu anlamazlar mı ya 😀 aslında hak etmiyor değiller. Garip garip işler valla rengi sararmış aletin hala çalışıyor sorunsuz diyor. Kablosuz sorunlu diyorsun kablolusu çalışıyor tarzında yorum yapıyor