TS ailesi için bir uyarımız var. Son 1 aydır ülkemize Samsung Türkiye haricinde bir çok Samsung ssd girişi olduğunu öğrendik. Lütfen garanti için dikkatli olun.
Diğer bir uyarımızda Samsung SSD ihtiyacınız varsa lütfen alın . Temmuz ayından itibaren farklılıklar olabilir. Tabi bu kriz döneminde ne kadar ürün alınabilir, tartışılır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kei @kei

  Chiacılar yüzünden sanırım. Fiyatlar kesin çıkar alacak olan alsın bence.

 • bilendenal.com @bilendenaldestek

  Hayır sahte değil. Samsung Türkiye ithalatı olmayan ürünler. Samsung sadece kendi ithalatı olan ürünlere garanti desteği verir.

 • Elixir @elixir

  @bilendenaldestek Global desteği yok mu? Ne anladım o zaman Samsung güvencesinden?

 • bilendenal.com @bilendenaldestek

  @elixir Samsung da ve bir çok markada global destek yoktur. Ülke bazında maliyete göre markalar çalışır. Ülkemizde kültür fonu adı altında bir vergi var.

 • Reginald 'Bubbles' Cousins @digitalanimal

  Samsung Türkiye kendi ürünlerinde doğru düzgün bakıyo da sanki!

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Alınan bir ssd'nin Samsung Türkiye Garantili olup olmadığı nasıl anlaşılır?

 • CanSimit @cansimit

  Samsung TRnin garantisinin diğer ithalatçılardan iyi olduğunun ne garantisi var? Hepsi ithalatçı, Samsung TR de, diğerleri de, üretici yok ülkemizde. Hepsi Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre iş yapıyor. (Kaçak giriş varsa, onu da söyleyin, neye dikkat edeceğimize bakalım) Böyle birisini kanıtsız öne çıkarmak haksız rekabet oluyor, size yakıştıramadım. Varsa diğer ithalatçılardan, daha doğrusu tüm ithalatçılardan garantisi sorunlu olan, söyleyin, hem şikayetimizi yapalım hem almayalım. Bu iyi gerisi kötü demek olmuyor.

  • Mr.Tekin @tekin224

   Aslında çok fark var. Birisi Samsung tan satış ve servis yetkisi almış distribütör, diğeri sadece devletten izin almış ithalatçı. Özkardeşler Teknoloji ile Samsung Türkiye aynı olur mu? İki gün sonra kapatıp gidecek karşında muhatap bulamayacaksın. Thh ye versen bile birşey elde edemezsin. Samsung Türkiye de böyle bir ihtimal yok.

  • Anıl @anilkirac

   O anlamda dendiğini sanmıyorum. Alırken markayı görüp resmi olarak samsung garantili olarak düşünüp almayın diye uyarı yapılmış.

  • CanSimit @cansimit

   @anilkirac Resmi garanti nedir acaba? Niye ve nasıl resmi oluyor? Diğerleri yasadışı mı, yasak mı? Garanti için gereken şartları karşılamadan TR içinde satış yapılamaz zaten.

   Firma kaybolursa 'resmi' olarak marka varsa servisi o vermek zorunda, zamanında konuşulmuştu, tabi işi zorlaştırırlar biraz ama hizmet vermiyorum diyemez ya da herhangi bir ithalatçı olduğunu kabul eder.

   @tekin224 Samsung TR dışı ürünlerin daha iyi servis aldığını gördüm, mesela zamanında telefon almıştım Samsung TR ürünü ciddi fark vermiştim, tüm diğer ithalatçı ürünlerine güncelleme gelmiş, benim telefon dona kalmıştı 😀

   Samsung TR de bir Türk şirketi, ithalat yapıyor diğerleri gibi, yok bir farkı, adıyla haksız rekabet yapıyor - benim gördüğüm bu. Varsa gerçek bir farkı yazsınlar, açıklayıp altına imza atsınlar. Hani markaya para verdi denir, burada daha da ötesi aynı ürünü satana şirket adından dolayı daha fazla para veriliyor 😀

   Yalan da konuşmayayım, eğer fiyat aynıysa ben de herhalde Samsung TRnin getirdiği ürünü seçerim ama fiyat farkı varsa ne olacak, sorun o.

  • bilendenal.com @bilendenaldestek

   Ülkemize paralel ithalat yasak değil. Her zaman paralel ithalat ürünü alabilirsiniz, karar size aittir. Bize gelen şikayaetler nedeni ile yazıyorum. Kimseyi itham etmiyoruz.
   Bu konuda en çok zarar gören markalardan biri Samsung. 2000 lerin başında distribitörü yolu ile beyaz eşyalarını ülkemizde satıyorken, distribitör farklı bir işinden dolayı batıyor ve marka ciddi zarar görüyor. Bu nedenle Samsung Türkiye kurulmuş.

  • CanSimit @cansimit

   @bilendenaldestek Paralel nedir? Hepsi ithalat, hepsi resmi, hepsi yasal. Paralel diyerek diğer ithalatçıları kötülemek doğru değil.

  • bilendenal.com @bilendenaldestek

   @cansimit Türk kanunlarında marka tarafından ithalat yetkisi olmadan ürün ithaline paralel ithalat adı verilir. Kötülemek lafını çok kullanıyorsunuz ama hiç bir kötüleme yapmıyoruz.

  • CanSimit @cansimit

   @bilendenaldestek Yurtdışından ürün getiriyorum, üreticisinden ya da markasından izin mi almam gerekiyormuş? Parasını verip satın almak yetmiyor mu? Kusura bakmayın kanunlara o kadar hakim değilim.Ürün aynı mı değil mi peki? Sadece buna cevap verin.

  • bilendenal.com @bilendenaldestek

   @cansimit Yetkili dağıtıcı veya distribitör mantığı buradan gelmektedir. Yetkili dağıtıcılar marka ile sözleşme yapmak zorundadır. Paralel ithalat yasaldır ve kanunlarımız 2 yıl sorumluluğu ithalatçıya vermiştir. Üründe bir fark yok, ürün aynıdır .

  • CanSimit @cansimit

   @bilendenaldestek Teşekkürler.

  • Elixir @elixir

   @bilendenaldestek İki sorum olacak:
   1. Distribitör satışı bir ürünün paralel ithalat satışı bir ürüne nazaran üstünlüğü ne(ler)dir?
   2. Bazı ürünlerde 5 yıl garanti olduğu yazmasına rağmen neden 2 yıl garanti verilmektedir?
   Aydınlatırsanız sevinirim.

  • bilendenal.com @bilendenaldestek

   @elixir 2 yıl garanti ülkemizde zorunluluk olan süredir. Markalar yetkili dağıtıcıları üzerinden açıkladığı farklı garantileri verir. Bizde bunu gözlemliyoruz . Ramde ömür boyu garanti olmasına rağmen bir çok eticaret satıcısı ve mağazalar 2 yıl garanti ile satıyor. Halbuki ürünü dağıtıcı desteklemektedir. Örneğin 5 yıl garantili bir ssd çoğu yerde 2 yıl garanti ile satılıyor. Sanırım garanti süreci ile ilgilenmek istemiyorlar veya kaynaklarından destek alamıyorlar.

 • CanSimit @cansimit

  @bilendenaldestek Samsung Türkiye dediğiniz de bir Türk şirketi ve ithalat yapıyor. Diğerleri yasal olmayan bir iş yapıyorsa bilelim suç duyurusunda falan bulunalım. Yasal iş yapılıyorsa kanıtsız kötülemek iftira oluyor.

 • bilendenal.com @bilendenaldestek

  @cansimit Samsung Türkiye, ülkemizde Samsung tarafından kurulmuş, Samsung'a ait bir şirkettir. İthalatı Samsung Türkiye yapar distribitörleri kanalı ile piyasaya dağıtır. Yani ithalatçı gene Samsung'un şirketi. Bütün ülkelerde markalar ülke şartlarına göre yatırımlar yapar .
  Bu yazıyı yazmamın sebebi, son 6 aydır Samsung ssd ürünlerine artık bizler destek veremiyoruz. Samsung un anlaştığı servis destek veriyor . Bu servis sadece Samsung Türkiye ithalatı ürünlerine destek veriyor. Bu durumda problem yaşayanlar oldu ve bunu engellemek amacı ile yazık.

 • bilendenal.com @bilendenaldestek

  @cansimit Yazımızda bir kötüleme yok. Kullanıcıları oluşabilecek problemlerden dolayı uyarmak . İftira atılan bir metin yok .

 • CanSimit @cansimit

  @bilendenaldestek Bir şirket kendi ithal ettiği ürüne 2 yıl garanti vermek, ürün ömrü boyunca servis vermek vb. şartları yerine getirmezse TRde o ürünün satışını yapamaz, benim bildiğim bu. Samsung ya da başka bir sermaye grubu, uluslararası şirket, ya da herhangi bir yerli şirket TR kanunlarına uymak zorunda.. Sizin de iyi niyetli yazdığınızı anlıyorum (zaten biliyordum), ancak bu şekilde diğer ithalatçıların tümünü isim dahi vermeden kötülemiş oluyorsunuz. Samsung'un sahibi olduğu şirketin servis ya da garanti konusunda ne gibi üstünlüğü var ve bunu nerede taahhüt ediyor? Ben bilmiyorum.

  Benim kendi özelimde bugüne kadar servise gitmesi gerekecek Samsung SSDim olmadı, aktif olarak 4 tanesini kullanıyorum. Bana deseler ki ürün garantisiz olsun, 5 TL indirim yapalım, onu seçerim 😀 Yurtdışı Amazon'dan ucuza gelecekse gözümü kırpmadan alırım (kendi kişisel ithalatım olur 🙂 ).

 • CanSimit @cansimit

  @bilendenaldestek Bir ürün grubunu ithal eden şirketler var. Siz diyorsunuz ki sadece şu şirketin ithal ettiklerinden alın. E Niye? Ötekileri kötülemiş olmuyor musunuz? İsim verin, hangi ithalatçılar kötü, sadece bizimki iyi deyince ötekileri otomatik kötülemiş oluyorsunuz.