şaka maka türkiyede adam akıllı ürün yorumu okuyabileceğimiz tek yer var. o da n11
sadece ürün için değil mağaza için de aynı şey geçerli.
ürün hakkında yorum yazıyorsun saniyesine yayınlanıyor. mağaza hakkında yorum yazıyorsun anında yayınlanıyor. hepsiburadaya iki tane küfür argo içermemesine rağmen olumsuz yorum yaz bizim kriterlermize uymuyor diye mesaj geliyor. bir ürünü yorumlara göre almıştım. hiç beklediğim gibi çıkmayınca sanırım sadece olumlu yorumlar yayınlanıyor diye yorum yazmıştım onaylanmadı. ayrıca ürün hakkında da yorum yazmıştım. itiraz ettim ama hiç bir sonuç elde edemedim. bende hesabımı ikinci kez sildim.

şu dandik amazon sitesinde bile yorum onayı var. gerçekten n11 bu konuda rakipsiz bir yer.
böyle abudik kubidik mağazaları da barındırıyor olsa da en çok alışveriş yaptığım yer oldu.
#n11 #alışveriş #mağaza

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Bilmiyordum bunu. Ürünü alma şartı koşuyor mu? Hepsiburada en son ürünü almazsan yorum yapamazsın diyordu.

 • Gamepad @gamepad

  Ben yorunlara pek bakmıyorum her sitede fake yorumlar vs var özellikle n11 sitesinde. Tam dolandırıcı mekanı orası. Aynı

 • POfficer @felixfelicis

  Yorum konusunda benim de dikkatimi çekmişti. Farklı sitelerde aynı ürünün yorumlarıyla karşılaştırdığımda n11'de olumsuz yorumun daha fazla olduğunu net görebiliyordum.

 • srknozer @srknozer

  Hb de ne yazarsam iyi kötü paylaşıldı n11 dediğiniz gibi negatif yorum nedense hep daha fazla oluyor bu ne kadar kendileri için mantıklı o ayrı bir konu bizim için iyi tabi ki

 • august @august

  Bir kontrol mekanizması olmak zorunda. Ya onu bunu geçtim burada doğru düzgün yorum yok ki. Kargo hızlı geldi 5 yıldız, eksiksiz geldi 5 yıldız, anlatıldığı gibi 5 yıldız gibi saçma salak yorumlar var. Amazon mesela bunları tespit ederse onaylamıyor, diyor ki ürün ile ilgili açıklama yap.

  Hatta Amazon, sen yorumda Amazon'u översende yayınlamıyor. Ürün ile ilgili yap diye, kimisi gelip kardeşim sanane diyebilir ama bence mantıklı. Ürün yorumunda ben neden Amazon şöyle iyi, kargo böyle kötü göreyim. Not düşersin o ayrı ama ürün ile ilgili bir şey yazmayacaksan hiç yazma daha iyi.

  • Höşelek @benvaryaben

   Bence hiç bir kontrol mekanizması olmak zorunda değil. Kargonun hızlı gelmesi de önemli. Kargonun nasıl paketlendiği de. Hatta resimdekinin aynısını mı gönderiyorlar yine önemli. ürünün incelemesi başka mecralarda vardır zaten.ürünle ilgili göze çarpan bir sorun var mı bu önemli. Mesela sıfır diye satılıp paketi açık ürün gönderildiğinde anında yazıyorlar. Subjektif yorumlar kimsenin bir işine yaramaz diğer türlü. Adam 5 liraya usb kablo almış kablo kalitesiz almayın yazmış. Veya 6000mah 18650 pili 20 liraya almış pil sahte yazmış.veya aynı pile çok memnunum tavsiye ederim diyen de var. Bunlar kimsenin bir işine yaramaz. Ama bir telefonun yorumunda şebeke sorunu yaşıyorum yazan olursa bu bilgi mesela alıcı için çok değerli oluyor. Çünkü incelemelerde mümkün mertebe atlanan bir konu.

 • Rj0lnir @rj0lnir

  Halkımızın yorum yapma konusunda sıkıntı yaşadığı da bir gerçek. Sadece "iyi" yazıp geçen mi istersin, "daha kullanmadım ama iyi görünüyor" yazan mı istersin. Zaten insan doğası gereği memnuniyetsizliğini daha fazla ifade etme eğiliminde, muhtemelen bundan dolayı serbest bırakılsa olumsuz yorumlardan geçilmez olur. Olumlu yorumlarda da yüksek oranda bir "kargo" fetişi söz konusu. Üründen çok kargoyu yorumluyorlar. O da herhalde kargo firmalarından çok çektikleri için 🙂

 • Tarık @xahve

  Keşke yorumları ürünü kullandıktan sonra yapsalar. Telefona pil alacağım yorumlara bakıyorum, adam demiş ki 'ilk görünüm çok güzel aynı orijinale benziyor'. Abicim 2 gün kullan bakalım orijinal pil gibi uzun gidiyor mu ?

 • bekir @bekirb

  n11'de adamın %10 olumsuz yorumu var ama %100 tam mağaza puanı var
  Birde n11'de müşteri sen ben değiliz onlar için müşteri mağazadır. Mağaza ne derse o geçerli sipariş verenin bir değeri yok.

  • Höşelek @benvaryaben

   eğer müşteri değerlendirmesine önem veren yani mağaza olumsuz yorumu düşük olan bir mağazadan alışveriş yaparsanız yorumu silmeniz için elinizden geleni yapıyorlar. hatta neredeyse yalvarıyorlar. o yüzdelik kısmını ben de saçma buluyorum. ama mağaza yorumlarına göz atarsanız yüzde kaçlık olduğunu anlıyorsunuz zaten. ben n11 ile ilgili hiç bir sorun yaşamadım. her türlü iade işlemim sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. en kötü senaryoda bile sizin yazacağınız olumsuz yorum o mağazanın satış oranını ciddi oranda düşürecektir. özellikle iade ile ilgili...