Engel raporuma istinaden aşı hakkım tanımlanmış cumartesi günü. Görür görmez hemen randevumu oluşturdum ve bugün #Biontech ilk dozumu oldum. Ben zaten Biontech istiyordum ama sinovac zaten şu anda yokmuş.
Süreç çok düzgün işledi benim açımdan ve sizinle paylaşmak istedim.
Hemen ertesi gün için bile randevu çıkıyordu ama ben pazar günü yasak var diye pazartesi randevu aldım. Sabah gittim mRNA aşısı olduğu için bir açıklama ve onay metni okutup imzalıyorsunuz. Benim sabah saati olduğu için biraz sıra vardı ama açık havada herkes mesafeli bekledi. Sıram geldiğinde hızlıca bir aşı odasına yönlendirdiler, orada bulunan doktora hastalıklarımı ve alerjilerimi belirttim. İlaç alerjim olduğu için biraz fazla beklememi istediler, yan etkileri ve yapmamam gereken şeyleri düzgünce açıkladılar. Daha sonra aşı işlemi çok kısa sürüyor. Ben kendimi biraz kastığım için iğneyi hissettim ama varla yok arasıydı.
Yan etki olarak sadece halsizlik oldu, iş yerim aşı sorası evde istirahat etmeme izin verdiği için evde dinlenerek bu süreci de tamamladım. Artık 2. doz için temmuz sonunu bekleyeceğim.
Darısı herkesin başına, umarım bu aşılama süreci daha da hızlanır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap