YouTube Katıl oranlarını dün #müdüriyet tarafından düzenlendi ve benim kullandığım mevcut seviye artık olmadığı için, katıl üyeliğim iptal edildi.
Gündem: https://youtu.be/N8QMIQCcJ1k?t=275
Başka seviyeden yeniledim hemen. Az önce gündemde dinlediğimde en düşük seviye 7.5tl olarak belirlenmiş. İsveçte yaşıyorum ve bende en düşük seviye 30 isveç kronu (yaklaşık 30tl) olarak görünüyor.
Soru ise, böyle bir durumda TeknoSeyir´e 7.5tl üzerinden gelen para ile 30kron üzerinden gelen para aynı mı?

@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CanSimit @cansimit

  5TL az geldi tamam da sonra 7.5TL yapıldı. Hani fıkra vardır adam adını değiştirmek istiyormuş, adın ne demişler, 'Ahmet BOK', haklısın demişler, yenisi ne olsun? 'Mehmet BOK'.... Bari 10TL olsaydı, Atılan taş, ürkütülen kurbağaya değdi mi acaba....

  • Recai @recai

   @aliytklkmz sahibi derken @lp diyorsan, haklisin.
   levent abiyi hepimiz severiz sayariz, azda olsa burda ki sosyal akisa katilsa guzel olurdu, bu konuda defalarca aciklama yapti, birkac kendini bilmez yuzunden ugramadigini söylemisti ama yine de burda biraz aktif olmasi gerekiyor.

  • Recai @recai

   @aliytklkmz himmm konuya öyle bakinca diyecek laf yok,
   twitter gibi, kendi kontrolunun olmadigi bir ortamda takiliyorsan, kontrolunun daha cok oldugu kendi sitene ugramaman hos degil.
   yine de levent abiyi severiz, sohbeti sagolsin haftada 2 gunumuz senleniyor, varsin buraya ugramasin.

  • CanSimit @cansimit

   @aliytklkmz Yalnız şu da var, kendi mekanın olunca engelleme gibi bazı şeyleri yapamıyorsun, sen ev sahibi, diğerleri misafir oluyor ister istemez. Ben LP olsam gizli hesaptan merkez üs olan burasını takip ederdim, belki o da ediyordur ama adı üstünde gizli hesap, bilemeyiz tabi 😀

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Bunlar YouTube'un tavsiyeleri. Diğerleri değişmemiş sadece minimum ortalama 7.5 TL olmuş. Bu arada bizim ödediğimiz vergi de %25+18 oldu ki bu da %30 kesintiden sonra. Yani bu zamla aslında eski miktarı korumuş olduk. Maddi durumu kötü olup da yine de yardımı dokunmak isteyenler için bu seçenek. Super chatin açılması ile seçenekler otomatik olarak arttı zaten tam destekçiler için.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @recai O tam tersi yalnız. Twitter kendi kontrolünde. İstediğini banlıyor hak edene de hak ettiği şekilde cevap veriyor. Burda yapamaz.

  • RDR @rdr

   @aliytklkmz mekanın sahibi @gamsizm zaten benim gözümde 😀 diğerleri "iş ortakları".

  • Recai @recai

   @gamsizm konu hepten dagildi.
   Soruya cevap alamadim.
   Turkiyede 7.5tl, isvecte 30tl en dusuk katilim payi ki diger oranlarda farkli. Bu durumda size gelen para daha cok mu oluyor. Cunku yurtdisindaki katil uyesi daha cok öduyor.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @recai Onu tek tek göremiyorum ben. Super chatte Dolar ya da Euro gördüğüme göre siz nasıl ödüyorsanız bize de öyle geliyordur.

  • Recai @recai

   @gamsizm ozaman yurtdisinda yasayanlardan daha cok geliyor. Turkiyede en dusuk katilim payi 7.5tl ile, google bunu yurtdisi icin 30tl olarak gösteriyor.
   Yoksa turkiye de, 7.5tl verenden size 3 lira kaliyorsa, yurtdisinda n30 tl verenden de 3 lira kalmasi mantikli degil. Aksi halde gereksiz yere google ve devlete kazandirmis oluyoruz.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @recai Buraya da 30 TL geliyordur bence. Vergisi de ona göre oluyor ama sonuçta sizden kalan, bir Türk kullanıcısına göre daha fazla.