Bu kadar yorum yazdıydım post uçmuş. İsim değiştirerek yazdım. Sorunsa bu da uçabilir 😀

@ozeba
Engellilere ÖTV indirimi uygulanırken 1600cc üzeri araç alamıyorlar. @ilkercom haklı bence. Çok düzgünse vergiler için çalışma yapsın. Sonra senin - benim verdiğim oranda versin vergisini ne istiyorsa alsın. Gidip ÖTV indirimli araba almak noluyor ?

Bir çok şampiyonluğu kendisinden çok daha küçük gençlerin klasmaninda yarışarak kazandı zaten. 5 kere Dünya Şampiyonu olan adam nasıl sponsor bulamıyor ?
Adam aslında MotoGP seviyesinde ama Superbike Şampiyonasında 600cc motorla yarışıyor. Sen hiç Rossi ile Marquez ile yan yana gördün mü Kenan Birkanoğlunu ?

Marq Marquez dediğimiz adam 27 yaşında 6'sı MotoGP olmak üzere 8 şampiyonluğu var. Kenan Birkanoğlu' nun yarıştığı katogori ise MotoGP'den 3 seviye daha düşük bir katogori.
Kenan Birkanoğlu Türkiye dışında tanınmıyor bile.

Şu an ilkokul 5'e gitseydim okul 1.'si olurdum. O hesap.

Motorsporlarına olan en ufak faydasını geçtim , aldığı maaş ve işgal ettiği koltuk ile ülkeye büyük zarar veren biridir benim için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BraVe @brave

  Engellilere vergi indirimli araç için ücrette üst limit de var.

 • YasinC @yasinc

  Kenan Sofuoğlu dan son zamanlarda ben de soğudum ancak motor sporlarındaki
  başarısı göz ardı edilemez. Özellikle motosiklette yaş arttıkça gençlerle mücadele de zorlaşır. Yani Rossi, Rea gibi pilotların yaptıklarını gerçekten tebrik etmek gerek. Şuan tek faydası Toprak, Can, Deniz gibi gelen pilotlara yardımcı olması.

 • ozeba @ozeba

  Engelli ÖTV si muhabbetinde amaç engellilerin araba alması vs değildi. Ben başka herhangi bir siyasi durumdan da bahsetmiyorum açıkçası. Söylediğim şey çok basit aslında, olan bir hakkı kullanmak vatan haini yapmaz. Yoksa millet vekilliği bana göre değil diyen birine tek cevabım istifa et o zaman olur. Ama mesele bu değil. Sanki vergi kaçırıyormuş gibi muamele ediliyor. Yanlış bilgi veren, doğru bilgiyi vermekten kaçınan gazetecilerin bilmeyen insanları gaza getirmesine kızıyordum. Laf başka yerlere geldi. Kanunda yer alan hakkı kullanan kişiye niye kullandın diye sormak tam anlamıyla kafasızlık bence. Benim eşim de keşke hollandadaki vatandaşlık hakkından vazgeçmeseydi de Türkiye de ben de vergisiz araba alabilseydim. Niye bu hakkımı kullanmayın ki? Ben vatan haini mi olacaktım?

  • nineleven @nineleven

   @ozeba Senin almanda birşey yok hocam. Sen normal ihtiyacın olan bir arabayı alacaksın. Onun almasında birşey var. O arabanı vergisiz fiyatı da 7 milyon zaten. 7 milyona vergisini vererek daha düşük bir model alsa bu kadar laf gelmezdi zaten.

   Milletin vekili bu kadar bu kadar gösteriş yani ortalama üstü bir Ferrari olmasın da en az üretileni, en pahalısı olsun , bir de vergiden de böyle yırtarsa. Eeeh yani.

   Biraz mütevazi olsa ya. Bak adama. Bu bizimki gibi yalandan şampiyon da değil;

   Michael Schumacher'e TOFAŞ, Palio Sporting hediye ediyor ; ‘‘Size hediye edilen Palio Sporting'i nasıl değerlendireceksiniz?’’ sorusuna ise Schumacher, ‘‘Ben çocuklarım olduğu için şu an büyük arabalar kullanıyorum ama küçük arabalara da büyük ilgim var. Palio Sporting'i de garajımda koruyup gerektiği zaman kullanacağım’’ diyor adam.

   Schumacher senelerce trafikte Fiat Panda kullanıyordu ya.

   Bizim Kenan Birkanoğlu 😁 kullanmaaazzz Ferrari'den aşağısı kurtarmaz.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Konu neden silindi o ayrı konu. Bir de milyonluk arabanın vergisini ölümüne savunmak ayrı konu.