Her araba markası haziran fiyat güncellemelerini tanıtıyor. Yeni araç aldığım için i20 ile ilgili bir tablo yaptım. Mayıs ve haziran ayı sıfır i20 fiyatları arasındaki fark tabloda göründüğü gibi. Ben alırken "o araba asla 280 bin dilimine girmez, satamazlar mümkün değil" diyerek beni vazgeçirmek isteyenlere gelsin. 😀 Sorun şu ki 2-3 ay sonra alt paketler de 280 bin olacak.
Not: 230 bine 2 hafta önce Elite Plus paketini almıştım.
#akış #zam #fiyatgüncellemesi #zamcık #araba #sıfıraraç #otoseyir #hyundai #i20

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ömer akgül @tuhalf

  😞 Ben de i20 almayı düşünüyorum 2. El. Ben alana kadar sabit kalsın bari ya

 • RDR @rdr

  Üst paketler sakata gelmiş 🙂 "bu fiyatlarla satamazlar" yani birkaç donanım için aradaki devasa fark ödenmez. Akıllıca olan firmanın donanımları kırpıp fiyatı alt ÖTV dilimine indirmesi. Uzun vadede ise devletin ÖTV baraj fiyatlarını yeni gerçeğe göre güncellemesi gerekir.

  • Nakahella @nakah

   Kaçırılan nokta şu ki, 2-3 ay sonra alt paketler de üst ötv dilimine girecek. 🙂 O zaman hiç araba satılmaması gerekiyor. Tıpkı bu sıfır araçlar 150 bin civarına geldiğinde geçen sene "bu fiyatlardan sonra B segment araba satılmaz" denmesi ve aradan geçen 1 sene sonucunda 250 bine hâlâ satılması gibi olacak. Seneye 300 bine satılmaz diyeceğiz falan. Keşke gerçeğe göre düzenlense ama zaten yeni düzenlendi, daha 1 sene oldu düzenleme geleli.

  • RDR @rdr

   @nakah genel fiyatın artması değil benim söylemek istediğim. Ben donanımlar arasında devasa fark olursa ÖTV'den dolayı, o zaman üst donanıma kolay kolay para veren çıkmaz demek istedim. Devlet dürüst ise ayarlama yapar ama ne zaman yapar 😀 muhtemelen tepkiler artana kadar geçirmeye devam eder sonra limitleri günceller. Guncellemezse zaten pratikte tüm araçların ÖTV'sine fahiş zam yapmış duruma düşecektir.

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Hocam sanki kaplama ile alakalı bir durum vardı sizin? Ne oldu o iş?

 • nineleven @nineleven

  1.0 TSI İmpression Manuel Golf 8 için olacaklar neler ? Yarın 350 olacak gibi duruyor. Dilimde tüy bitti geçen seneden beri yalvarıyorum babama alalım birşey kapının önünde dursun ben binmeyecem söz falan diyorum 🙂

  Geçen sene BMW M6'yı 250'ye alıp tutacaktık. 12 yaş muhabbetinden vergisi düşünce piyasası artıyor. Bir de pandemi girdi iyice şimdi 1 milyon.
  6 ayda 750k parayı nereden kazanırsın ki ?
  "Uçak al oğlum" dedi tabi 😁

  Bir ara 2.eller düşünce 200'e 50.000 kmde hatasız Passat vardı VavaCars'ta onu da almadı.

  Döviz yaptım ben birşey olmaz diyor da ÖTV bir gecede 100k koyuyor.

  "O fiyata B segment araba satılmaz" muhabbeti hep vardı. Eskiden şöyleydi ; "Golf'e 80k verilir mi"

  N'oldu acaba onlara. Buldular mı 80'e S-Class 😁

 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  Sat sat sat amk! 😀

  Yılbaşında Seat Loen FR almadım 230 a... 290 oldu yeni yılda. 😀