Bana mı öyle geliyor, gerek yerli gerek yabancı youtube kanallarına son bir aydır eskisi kadar içerik eklenmiyor sanki.yurtdışında kapanmalar bittiği için mi bilemiyorum?
Sektörde yeni ürün sıkıntısı hat safhada ama retro veya tamir kanalları da benzer durumda sanki.yada youtube denetimi artırdı falanda gelirleri azalınca kanal sahipleri başka mecralara mı kayıyor?
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • @johncenaaa @xeon

  Sosyolojik olarak doygunluğa eriştik belki de. Ya da insanlar uzun süredir evlerinde tıkılı kaldığı için dışarıda birşeyler yapmanın merakını duymaya başlamışlardır.

 • deathline @deathline

  yalan değil covid geçirip psikolojisi bozulmayan yok etrafımda,1-2 ay sürüyor düzelmek.geçirmeyenlerde bile anksiyete falan yaşanması çok sık görülüyor.

 • reducto @protego

  @deathline Benimki bozulmadı 😀 Daha doğrusu evinde sıkılmayan, evde oyalanacak şeyler bulan insanlarınki bozulmadı. Diğerlerininki bozulur haliyle. Ama bilmiyorum yani günümüzde evde sıkılabilmek nasıl mümkün 🙂

 • deathline @deathline

  @protego bahsettiklerimin hepsi işyerlerinde çalışan insanlar en genci 30 falandır.Belirsizliğin neden olduğu durumlar

 • Coppermine @coppermine

  Eşimin orta büyüklükte bir youtube kanalı var (40k takipçili) şu aşamada bizim farkettiğimiz, youtube algoritmasında ciddi bir değişiklik var. Eskiden abonesi olmasanızda izlediğiniz kanallar yeni video eklediklerinde youtube onu size önerirdi şimdi sadece takipçilerine öneriyor. Hal böyle olunca da zamanla takip etmeyenlerin hafızasından siliniyorlar. Mesela bir define kanalı var, takipçisi değildim ama her video eklendiğinde önerilenler kısmında çıkıyordu bende izliyordum. Takipçisi olmadığım için son iki aydır hiç önerilmiyor. Halbuki adam düzenli video koyuyor. Bence bu durum birçok kanalı ya küstürecek yada izleyicilerine abone olun baskılarını arttırmalatına sebep olacak.

  • deathline @deathline

   @coppermine bende farkındayım bunun, daha ilginci anasayfada çıkan takip edilenler harici pek alakalı değil sanki, takip edilenlerin ise eski videolarını gösteriyor ha bire.o define kanalıda hayalet ismail mi yoksa

  • Coppermine @coppermine

   @deathline aynen öyle, bu tam bir saçmalık. Takip ettiğim kanalın eski videosunu zaten görmüş ve izlemişimdir. İzlemediysem de haberim vardır ama ilginç gelmediği için izlememişimdir. Tekrar neden izleyeyim ki? Youtube bu son algoritma değişikliği ile sağlam saçmaladı.
   Bu arada define kanalı “maceracı defineci”. Konular tamamen kurgu olsa da adamın uğraşı hoşuma gidiyordu.

 • Daviance @daviance

  aynen öyle ,yerlide acaip bir kısırlık var şu aralar.

 • qubit @qubit

  Üye-abone vs. olmadan kullanıyorum, algoritma hala eski halinde bence. Kah önerir kah önermez. Bir şey izledik diye alakasız bir video çıkartır (başlığı görünce sekmeyi kapattığın tarz). Otobüs videosu çeken bir genç var, baktım yeni videosunu önermiş. Otopark ve Kabak'ın videolarını izlemiyorum, onları sürekli önerir. Diğer yandan altta bir Pi router videosu önerilmişti dün yayınlanmış, o çıkmadı. O kadar becerikli bir algoritma değil.

  Kapanma uzundu, belki yerli içerik bu nedenle azalmış olabilir. 2 küsur hafta millet eve hapisti.