Tanıdığın evinde adsl modem (TP-Link TD-W8961N )ve adsl altyapı var.
Arka odaya kablosuz sinyali az gidiyor, o nedenle oraya kablo ile erişim noktası ya da benzeri bir menzil arttırıcı koymak isiyor.
145₺'ye Mi Router AC1200 Giga modeli var malumunuz. Bunu mu kablonun ucuna koyalım, yoksa 200₺'ye Zyxel VMG1312-T20B vdsl modem alıp, eldeki adsl yerine bunu takıp, erişim noktası olarak eski adsl modemi mi kullanalım?
Türknet Online işlemlerde 35mbit Vdsl verebiliriz diyor ama altyapı sorgulama sitelerinin hepsinde bölgenizde altyapı yoktur diyor. Gerçi altyapı yoktur dedikleri zaman da yine Türknet adsl bağlamışlardı.
-
Yani VDSL olasılığına karşı vdsl modem mi, yoksa sadece erişim noktası olarak kullanılacak Mi Router Giga versiyonu mu?
Az harcama için de belki AC ve gigabit olmasın dersek, Mi router 4C modeli de alınabilir ama 110₺ o da, 20-30 verip AC alınır gibi geliyor bana.
Siz ne düşünüyorsunuz?
#TeknoYardım #erişimnoktası #Network

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • KRAK3NN @passenoir

  Genelde VDSL olan yere FTTH gelmiyor.Bence VDSL modem illa alınır ya şimdi ya da ilerleyen zamanlarda gerekir mutlaka.

  VDSL olasılığı var ama gözükmüyorsa muhtemelen port yoktur,Turknet'te ADSL kitlemek için bahane uyduruyor olabilir.Ama VDSL şansı da olabilir.

  Birde bütçeyi bilmiyorum ama Zyxel'in benzer bir modemini kullanıyorum ve modeme fan takmak zorunda kaldım.Diğer türlü ısınıp internet bağlantısı kopuyordu.Yani modem alınacaksa bile bunu almanızı önermem.

  Bu durumda en mantıklı kombo düzgün bir VDSL modem + Router olurdu heralde.Birde bu Route'da az harcama için gigabit olmayan versiyonu almak gereksiz hamle 20-30 liraya değer her türlü (bence).

  • ad33p @ad33p

   Evet ben de vdsl şansı varsa ondan yanayım ama diğer taraftan da bu modem en ucuz vdsl modem. ne kadar verimli olacak emin olamıyorum.
   Zaten şu an Türknet var adsl olarak. Bulundukları sokak saçma bir şekilde tüm İSS altyapı sorgularında altyapı yok görünüyor. Ama adsl verdiler sıkıntı olmadan. O yüzden Türknet ile görüştüm, bizde var görünüyor muhtemelen vardır dedi. Tabi şimdi var diye geçiş başvurusu yapıp, eldeki adslden de olmak var diye tırsıyorum. 🙂

 • Kanan_Jarrus @kananjarrus

  Eski adsl modeminiz wan destekliyorsa vdsl, e geçip diğerini access point yapmak daha mantıklı duruyor, adsl'den vdsl'e geçince çok rahatlarsınız hız olarak. Aynı para ödeniyor sonuçta turknette, ama geçiş sancılı olabiliyor.