#işbaşvurusu esnasında CV'nin içeriği ve tasarımının yanında isimlendirmesi de önemlidir. Örneğin bir yere iş başvurusu için CV mail atarken ya da sistemlerine yüklerken dosyanın adını İsimSoyisim ya da T.C.Nonuz yapmanızı tavsiye ederim. ahmetCV2, memonunCV'si cvim ya da dönüstürülmüsCVv2 gibi dosya isimleriyle CV yüklemek maalesef başvuruyu ciddiye almıyorsunuz izlenimi veriyor. Yeni mezun ya da iş başvurusu deneyimi az insanların bu hataya düşmesini anlıyorum ama yakın zamanda bir miktar CV inceledim uzun süredir iş dünyasında olanlar bile özensiz davranıyorlar. Özellikle yazılım sektöründe düz yazı bile olsa CV'nizi kendiniz yazın kariyer.net'ten çıktı alıp göndermekte basit bir imaj oluşturuyor maalesef.
Tabi ki dosya ismi size iş kaybettirmez sonuçta CV'nin içeriği önemli ama eş değer niteliklere sahip başvuranlar arasında düzgün isimlendirme ve biraz özen sizi öne çıkarır.
Yakın zamanda karşılaştığım bazı örnekler sebebiyle birileri görürde belki işine yarar diye görüşlerimi paylaşmak istedim.
Not: Dosya isimleri uydurmadır ama benzer dosya isimleriyle karşılaştım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap