#Twitch yayınlarını takip edenler için daha fazla fonksiyona sahip alternatif oynatıcı.

Eğer pek de iyi olmayan bir bağlantınız varsa, yayınları izlerken donma ve hata mesajları ile karşılaşıyorsanız bu oynatıcıyı kullanarak önbellekleme miktarını, süresini, gecikmeyi vs kendiniz ayarlayarak akıcı yayın elde edebilirsiniz. Ben şantiyedeki uydu interneti ile özellikle akşam saatlerinde olmak üzere sürekli yayın kesintisi yaşıyordum. Bundan dolayı da sürekli olarak oynatıcıyı yeniden yüklemek yada sayfayı yenilemek gerekiyordu. Bu alternatif oynatıcı eklentisi sayesinde en azından duraksama olsa bile kendisi yayına devam ediyor şu anda. Sayfa yenilemekten kurtulmuş oldum.

Yukarıdakinin dışında da kontrol anlamında pek çok alternatif sunuyor. Örneğin farenin kaydırma tekerleği ile sessize alma ve arttırıp azaltma yapabiliyorsunuz. Diğer bazı gözüme çarpan özellikleri ise;
- Arayüz renklerini değiştirme
- Sohbet kısmını özelleştirme ve yerleşimini düzenleme, gerekirse hiç yüklememe
- Klip alma ve alınacak klibin varsayılan uzunluğunu değiştirme
- Picture-In-Picture modu

Sevmediğim ve eksik gördüğüm özelliği ise aynı ekran üzerinde doğrudan takip ettiğiniz kanallara erişmek için herhangi bir menü yok. Bir menü içerisine eklenmiş ancak eski arayüze dönüp orada gösteriyor bastığınızda. Bu da pratik şekilde yayınlar arasında gezinmenize engel oluyor.

https://chrome.google.com/webstore/detail/alternate-player-for-twit/bhplkbgoehhhddaoolmakpocnenplmhf

BeğenFavori PaylaşYorum yap