Bugün 17 günlük kapatmanın ilk günü. Herkes isyan ediyor ne yiyecez dükkanlarımız kapalı diye vs vs. Günaydın diyorum 1 yıldır kafeler, sinema salonları, playstation oyun kafeler, kapalı tam 1 yıldır destek filanda yok. 17 gün kapanmada insanlar batacak 🙂 ulan ne devlet samimi ne de halk samimi eee herkes hakkettigi ile haşır neşir olur. Evet tam 1 yıldır kafem kapalı benimde 17 gün için aglayanlar var biz ölmüşüz haberimiz yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Teknikfan @teknikfan

  Bunca zamandır kafeler kapalı olmasına rağmen yardım etmeyen sosyal devlete karşı isteklerinizi dile getirmek yerine sadece esnafa vuran bu yasağı kabullenmek saçmalıktır. Çeklerle dönen bir sektörde esnaflık yapan bir ailem mevcut. Herhangi bir çalışanı olmayacak kadar küçük esnaf kendileri. Bu yasağın maddi olarak etkisinden bahsetmek istemiyorum ne yazık ki.
  Türkiye'deki bu zihniyet temel sorun zaten. Ben yemiyorsam kimse yemesin, ben içmiyorsan kimse içmesin, ben sarı tişört giymiyorsam kimse giymesin vs. Meselenin saçmalığını kabullenip diğer insanların da bundan etkilenmesini ummak yerine meselenin saçmalığını dile getirmek gerekiyor.

 • Halid @abdhbal

  Bodrum girişinde arabadan röportaj verenlerin "Herkes gelmiş bu nasıl karantina" demesi gibi. Herkes kendi tarafını görüyor.

  • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

   Orası öyle tabi herkes kendini görecek benim sorguladıgım kısım gerçekten 17 günde batacaklar mı? 🙂 işte bundan sebep diyorum ne devlet samimi ne de halk. Üstteki arkadaşada aynen bu yorum geçerli. 17 gün iş yapmasam ve batacaksam kusura bakmayında o işi yapmam. Ben ve benimle aynı kaderde olan esnaf devletle bu halkın cezasını çekiyoruz açık ve net. Ne 1 adım ileri ne 1 adım geri. Aylarca bizi kapatıp virüsü bitirmeye çalıştılar oysa en başta biz 1 ay tam kapanma istedik. Her yanı saçmalıklarla dolu her yanı. Demekki biz bunu hak etmişizki bu başımıza geldi ne diyelim yinede vatan sagolsun.