Dün muğla kaymakamlığı 17 günlük izin verdi bana. Pazar günü için izin istemiştim sadece. Ayrıca yanımda arabada beklemesi için gelecek kişinin de 17 günlük izni oldu. Çünkü izin kağıdına onun da tc’sini yazdık.

Sorun şu, geçen hafta yine sınav günü için izin lazım olduğunda marmaris kaymakamlığına gidip istediğimde vermediler. Muğla kaymakamlığı böyle böyle yapıyor dediğimde ise onlar bilmiyor, geçersiz olur o izin dediler.

Dün muğla kaymakamlığına bakın marmaris böyle böyle diyor dediğimde de onlar “marmaris bilmiyor, gayet geçerli” dedi. Altta benim imza kaşem olduğu sürece sorun olmaz dedi kaymakam. ceza yazarlarsa bu belgeyle itiraz edin dedi.

Ee şimdi arada kaldım hangisi doğru söylüyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Johan @johan28

  hangisi işinize geliyorsa o doğru söylüyor, işiniz varsa çıkıp yapın. Kaymakam imzalamış diyorsunuz 😀 sonuçta idarede en üstlerde bir sorun olursa dediği gibi itiraz edip hakkınız alırsınız. Yalnız bir sorum var muğla kaymakamı dediğiniz kişi kim vali olmasın

 • turker @turker

  elde belge varsa , gekerise mahkemeyle iptal edersin cezayı

 • İbrahim Genç @miharbi

  Geçerli geçersiz kısmına kaymakam değil Sulh Ceza Hakimi karar verecek. Olur da ceza yazılır ise itiraz makamı Sulh Ceza Hakimliği. Onlar da neye göre karar verir, kestirmek zor. Maske yasağını kabul etmeyen de hakim var, itirazların içeriğine hiç bakmadan hepsini reddeden de. O yüzden mümkün oldukça risk almayın gerekmedikçe.

  • CanSimit @cansimit

   Hakimlik yanlış karar verebilir de işin doğrusu nedir? Yani kaymakamlığın izin verme yetkisi var mı, yok mu? Çok basit bir soru, cevabı da evet ya da hayır olabilir sadece.

  • İbrahim Genç @miharbi

   @cansimit Mülki amir izin verme yetkisine sahip, bunu istediği gibi kullanır. Sana hayati işinde izin vermez, komşusuna tüm kısıtlamalardan muaftır der isterse. Polis ceza kesme yetkisine sahip, sana izin belgen olsa da ceza keser komşusunun izin belgesi olmasa da göz yumar, ekip otosuyla getirir götürür. Sulh Ceza Hakimi cezalara itirazların hepsini ezbere reddeder, arkadaşı hakim başka ilde trafik cezası yese onu iptal eder. Doğru ve yanlış artık kime göre sorusu ile sorulmalı...

 • sapnu puas @ugurcansayan

  Muğla kaymakamlığının yazdığı hiçbir şeye ve kendisini Muğla kaymakamı olarak tanıtanlara inanmayın bence 🙂