Düzgün bir işletim sistemi yapmak bu kadar zor olmamalı. Kocaman ekran ama UI 2005 den kalma gibi.

The New EQS | All You Need to Know

Check out all the important characteristics of the new EQS: outstanding interior design, the efficient electric drive, the ecosystem and the technology. Subs...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Piazza del Pizza @pizza

  Aynısı aşağıdaki gönderide de konuşulmuştu. Bu kadar çok kişinin aynı konuda hemfikir oluşu Mercedes'in gelecek öngörüsü konusunda gerçeklikten ne kadar uzak olduğunu gösteriyor bence.
  https://teknoseyir.com/durum/1404070

 • burak karakus @yokkullaniciadi

  O arayüzü senin benim gibi teknoloji okur yazarları kullanmayacak sadece, bu şekilde düşünmek lazım. Şöför bir abiye, androidde navigasyonu nasıl kullanması gerektiğini ayda bir izah etmeye çalışıyoruz örneğin. Adam bazen unutuyor, bazen de yeni durumlar ile karşılaşıyor, beceremiyor. Klavyeyi kullanamıyor mesela, sesli komut ile yazıyor gideceği yeri. Gürültülü ortamda telefona laf anlatamayınca kayboluyor adam. Patronu arayüzü boktan dediğimiz bu arabayı alsa adam işsiz kalır, öyle söyleyeyim. Özetle, mümkün olduğunca basit ve anlaşılır olmalı bu arayüzler, o yüzden yargılayamıyorum şahsen.

  Arayüz performansı meselesine gelirsek de, bu araçların yeri geldiğinde 50 derecelere varan arap memleketlerinde, yeri geldiğinde - 20 derecelik norveç dağlarında çalışması gerekiyor. Dolayısıyla içine ryzen 5, intel i7, sd880 falan koyamazsın, 1 ayda cortlar çünkü. Son mars görevinde perseverance'da pentium 3 işlemci kullanılmıştı hatırlarsanız, öyle düşünün bu işi de. Fiziksel olarak belli koşullara mukavemet gösterebilmesi gerekiyor donanımların. Biraz hızlı bir işlemci koyalım dendiğinde, maliyetler i5'ten i7'ye upgrade mertebesinde olmuyordur tahminen.

  • @rawintosh

   Arayüzün sade olduğunu düşünmüyorum gayette karışık ve çirkin. Madem öyle o zaman o kocaman ekranı koymayacaksın ve fiziksel tuşları kaldırmayacaksın. Ayrıca bu olayın mars görevi ile alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü alakası yok bu bireysel bir cihaz veya araç.

   Norveçte son zamanlarda en çok satılan araçlardan biri tesla ve testlere bakarsanız aşırı soğuk ve sıcaklıklara rağmen gayette düzgün çalışıyor. Ben RTX 3090 koysun demiyorum ama bir zahmet 2021 de de stabil ve düzgün çalışan bir şey isterim yani.