Yok olmuyor, bir turlu su ebook olayina alisamiyorum. Evde ipad, android, windows kindle her turlu tablet var ama tabletten kitap okuyamiyorum, o zevki alamiyorum. Eline aldigindaki hissettigin doygunluk, kac sayfa kaldigini anlayip okuma hizini ayarlamak ve kitaptan beklentilerini arttirmak daha tok hissettiriyor. Gercek kitaptan okuduklarim aklimda daha cok yer ediyor. Cok garip yaa. Oysa bir suru artisi var. Audio book bile e-booktan daha iyi benim icin. Sizde nasil?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Johan @johan28

  e-ink çok iyi, ipad de fena değil. Aslında kaç sayfa kaldığı falan e book da daha net hatta tahmini süreye kadar ama kitap ayrı bir zevk

 • caerium @cozalp

  Bir kere ebook dediğimizde e-ink ekranı olan cihazlar dışındaki hepsini bir kapsam dışı bırakalım. Onlar kitap okumak için değil. Ben alıştım yıllardır kitaplarım Kindle'da.

 • arandur @arandur

  Bende de Kindle var ama tercih etmiyorum. Arkadaşa hak veriyorum. Gerçek kitabı okumak çoklu kitapların taşınabilirlik zorluğu dışında her alanda üstün.

 • ederlezi @ederlezi

  ben önce tablet ile okumayı denemiştim. tabletle de okunuyor ama tablet gözleri yoruyor. daha sonra kindle aldım. göz yormuyor. yanımda çantada taşıdığım için çok ağırlık yapmıyor. dolayısıyla her yerde boş anımda, serviste işe giderken ve işten dönerken okuyabiliyorum. rekorum ayda 5 kitap. tabii ilk aldığım ay biraz da hevesle sürekli okuyordum. onun da etkisi ile 5 kitaba ulaştım. normal basılı kitap ile ayda en fazla 2 kitap okumuşumdur.

  basılı kitabı taşımak zor. hem e kitap okuyucuda bazen kitap sıkmaya başlayınca hemen diğer kitaba geçiyorum böylece daha hızlı kitap okunuyor.

  en sevdiğim özelliklerinden biri de sözlük. arada ingilizce kitap okuyorum bilmediğim çok fazla kelime çıkıyor. üzerine basıp hemen kelimeyi öğrenebiliyorsun.

 • teknosevir @teknosevir

  altı çizili yerlere şipşak ulaşıyorsun, her yerde.
  toz alma derdin yok
  toplumun kapağını adını yadırgayabileceği kitapları metroda okursun..
  gecenin karanlığında kitabı ışıtma ihtiyacın yok, gece modu var mis gibi
  ikisinin de kendine göre avantajları var, her türlü okurum

 • Emre @emre64

  Tabletle e-kitap okuyucu bir değil ki zaten.

 • Çateş @cates

  kindle her türlü döver.
  hem okuma hızım hem ayırabildiğim zaman arttı (1000 sayfalık ciltli kitabı yanına al bakalım yiyorsa)
  alıştıktan sonra hiç basılı kitap aramadım. bahsettiğin şeyleri de hiç hissetmedim (akılda kalma falan)