Daha bilgisayarı ayarlayamadım ama #Forza indirimi, al kenara koy diye beni kendine çekiyor 😅

92₺ -> 59,80₺
125₺ -> 75₺
150₺ -> 82,50₺

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • POfficer @felixfelicis

   @johan28 Ürünü UPS ile gönderdim. Kargo bedeli için 2.800₺ (345$) bi ücret çıkarmışlardı. Ne hikmetse kapıya almaya geldiklerinde indirim yaptılar 2.400₺'ye (~300$) gönderdim. #Amazon ABD kargoya verdiğinizde para iadesi yapacağız demişti. Dün biriyle görüştüm önce yan çizdi. Sonra baktım kargo takip numarasıyla kontrol edince ürün hala görünmüyor bende Amazon'a sonra tekrar yazarım dedim. Neyse demin de baktım iade sürecim yok olmuş. Daha 2 hafta bile olmamasına rağmen niyeyse iptal edilmiş gibi duruyor. Her neyse biriyle görüştüm. Ürünü kargoladığımdan haberi yok %10 para iadesi yapalım bu iş kapansın #laptop sizde kalsın diyor 😀 #Kayserili midir nedir 😀 Olmaz, zaten kargoladım dedim. İade sürecini başlattı, 3-5 işgünü içinde size ulaşır dedi. Umuyorum hata yoktur, tamam dedim geçtim. Zaten kargo 13 Nisan'da teslim edilecek diye gösteriliyor. Ek olarak kargo bedelini sordum önce anlamadı beni bi türlü. Zaten geri ödediğimiz ücretinizin içinde dedi. Dedim o değil iade kargo ücretinin tamamını ödeyecektiniz. Baktı etti tamam dedi ama ürünün elimize ulaşmış olması gerekiyor dedi. Amazon'a iade kargo bedelinin faturasını gönderince tekrar yazacağım. Bu pek anlamadı beni sanki bu konuda.
   Aksilik o ki kargo iade edilirken evde yoktum işim çıkmıştı. Adam kapıya gelmiş konşimento benim adıma düzenlenmiş ama faturayı kardeşim adına düzenlemiş. Amazon'a o faturayı göndersem bi sıkıntı çıkar iade etmezler diye hiç göndermedim. UPS ile görüşüyorum 2 gündür faturadaki ismi değiştirmeleri için. Yapacaklarını söylediler ama henüz sonuç alamadım.

   Ekleme: %10 iade yapalım diyor. Öyle olunca ürün bedeli 13bin tl falan oluyor. Aynı ürün TR'de zaten 13bin tl. Garanti vs. anlamında gereksiz yere eksik kalacağıma direkt buradan alırım daha iyi 😀

  • POfficer @felixfelicis

   @burakadagun İlginiz için teşekkür ederim. Arkadaşın yazdıklarını okudum güzel ve mantıklı yazmış. İyi oldu benim için.

  • johan @johan28

   @felixfelicis valla ben sırf sizin olaydan sonra bile bir çekimser kaldım. Şimdi bakıyorum gelen giden olursa devlete de vergi vermemiş olurum. Zaten adım atsam vergi veriyorum, saçma hareketleri yüzünden bir günde 2000 TL fazla ödemek zorunda kalıyorum, buradan da beni affetsinler. Ha sizin iş çözülür ve benim ihtiyacım artarsa yine alırım 350 400 dolar da kargo arti vergi için çok ütopik değil (biz alıştık tabii)

  • POfficer @felixfelicis

   @johan28 Açıkçası benim bi tanıdığım olsa yapışırım yakasına gelirken getirsin diye. 😀 Maalesef yok. 🙁 TR'den de bakıyorum ama yok yani çok fazla rakamlar isteniyor. Doğru düzgün ürünler de getirilmiyor. Ortalık 1650 1660 TI 2060 dolu resmen. Bi ara GF serisinden 3060'lı bi laptop vardı o da 15bin tl falandı ama değmezdi bence. Amazon'a bakıyorum ürünler mi zamlandı nedir oradan da darbe yedik. Ben aldığımda Amazon bahar indirimleri vardı aslında oradan iyi denk gelmişti ama o şansı da aldılar elimden 🙁 Kaç gündür bakıyorum Amazon bi stok eklese de iade yerine değişim talebi açtırsam diye ama yok garibin yüzü gülmüyor 😀

  • johan @johan28

   @felixfelicis evet fiyatları arttırmışlar ya ben hepsini sepete ekledim takip ediyorum arttırıp azaltıyorlar ama ilk eklediğim fiyat çok daha alttaydı. Çok dalgalı bu ara ben ilk defa amazon usa yı böyle görüyorum. Ya getirme işi de şimdi pandemiden dolayı zor oluyor ülkeden çıkanı geri almamak için uğraşıyorlar, herkese de 2bin dolarlık alet emanet edilmez onun da etkisiyle kişi sayısı çok azalıyor.

  • POfficer @felixfelicis

   @johan28 Haklısın pek güvenilemeyebilir. Bende yakın tanıdık olmadığı sürece konuşmazdım. Sen al gel ben öderim derdim mümkünse 😀 O da çok zor tabi az para değil. Neyse bunun dışında sahibinden'e bakmaya başladım. 13bin liraya MSI GP75 Leopard satılıyordu. Onun için adamla konuşsam kesin 11-12'ye alırdım diye düşünüyorum. Fav'a attığımdan beri her gün 250-500₺ fiyat düşürdü. Son 2 gün diyordu hakikaten kaldırmış ürünü. Birde şu ilan var. "İlan no: 916845146" Adam sıfır ürün Nisan ayı sonunda gelecek demiş. Aynı fiyata daha iyisini almıştım ama elime geçiremedim işte 😀 Birde bugün için düşününce bu fiyat bu ürüne uygun gibi duruyor. Herhalde bu gidişle sahibinden üzerinden alacağım 🤷‍♂️

  • johan @johan28

   @felixfelicis iyiymiş, herhalde indirimde yakaladı az biraz karla satıyor bilet parası falan çıkıyordur. Yapmadık zamanında böyle işler eş dost sevinsin diye. https://www.amazon.com/gp/product/B08VYLJRYH şu GP serisi fena değil aslında arkadaşımda var güzel alet diyor ama plastik tabii yenilenince baya şık olmuş birde. Sahibinden de olabilir aslında faturasını falan alabilirsen. Garanti işi de olmuş olur.

  • johan @johan28

   @felixfelicis Ha birde getirme işi olursa wallmart dahil bir çok seçenek çıkıyor daha ucuza bile kapatabilirsin

  • POfficer @felixfelicis

   @johan28 MSI GL75 Leopard 10SFK-029 model olup satışta olanlar var. Onlar direkt newegg'den ucuza alınmış ürünler 😀 12.500 idi ben bakarken. Adam şimdi 14.500-15.000'e koymuş. Attığınız ürün de mantıklı duruyor biraz onları karıştırayım en iyisi.