Arkadaşlar merhaba

Kyk kredisinden 30 ayda toplam 13440 TL aldım (son aldığım mart 2019)

Bu temmuzda ödemem başlıyor ama toplam 18310,86 TL.

%36 eklemişler üstüne. Herkesin böyle mi yoksa bana Özel mi bu kadar bindirmisler? Ne yapmam gerekir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • berrram @berrram

  Herkese o şekilde sizlik bir şey yok, ödemek dışında yapabileceğiniz bir şey de yok. Mümkünse düzenli olarak yatırın, askerlik vb sebep ile erteleyebilecekseniz erteleyin ancak diğer ertelemeleri seçmeyin tutar çok artar. TL'nin değeri sürekli düştüğü için ilerideki ödemelerde tutar aynı olsa da yüzdelik olarak gider daha az olacak.

 • eamedic @eamedic

  Ben de kullanmıştım ama faiz fln binmemişti ne aldıysak onu ödedik. Hatta ben yapılandırdım geçen erken ödeme indirimi bile aldım.

 • eamedic @eamedic

  Ödemesi gerekiyor tabi ama süreç öyle dediğiniz gibi olmuyor, ben bir sebepten dolayı ödemedim (sebep ekonomik değildi açıkçası devlet ile davalıydım onun çözülmesini bekliyodum). O sırada kyk ödemezseniz borcunuzu bağlı olduğunuz vergi dairesine devrediyor ve süreci vergi dairesi yönetiyor, önce ödeme planı ödemezseniz icra bildirimi yapıyorlar, eğer çok uğraşmak isterlerse icra işlemi yapabilirler gidip durumu vergi dairesi müdürü ile görüşünce genelde bildirim kaldırılıp kolaylık sağlanıyor. Bana icra bildirimi geldi ki o süreçten sonra dahi toplam 200000 tl kredi kullandım, 60000 tl limitli kredi kartı çıkarttım. Dediğiniz gibi bir süreç olmuyor gereksiz korkutmayın insanları ama ödemeli mi ödemesi gerekir son yapılandırmayla gittim ödedim yekten kapattım ben de borcumu.

  • Ronnie Kray @ronnie-kray

   Güzel kardeşim Borcunun tamamını kapatsan bile üzerinden biraz zaman geçmesi gerek.
   Borcunu sıfırladıktan 1 ay sonra mı 60.000 liralık kredi kartını aldın gözünü seveyim ?
   Borcunu sıfırladıktan sonra kart başvuruların hep olumsuz sonuclanır üzerinden zaman geçmesi gerek..

  • eamedic @eamedic

   @ronnie-kray hayır borcum ve icra takibi varken aldım hem kartı hem krediyi. Borcu daha yeni kapattım. Bu durumu da vergi dairesi müdürü ile konuştum, bu icra takibi beni etkiler mi diye kendisi etkilemediğini söyledi ve etkilemedi cidden. E-icra ile hesaplara bloke konulacağı dönüyordu o zaman kyk dan gelen borçlar için öyle bir uygulamamız olmayacak dedi kendisi, hee bilemem tabi bundan sonra nasıl bir uygulama olur. Hatta pandeminin başında borcu kapatmaya gittim kendisi ödetmedi bekle yıl sonu yapılandırma gelecek o zaman ödersin dedi. Süreçte benim 657 ye tabi doktor olmam etkili midir bilemem.

 • Mr.Bell @mr-bell

  ÜFE TÜFE artışına göre artıyor, benim de öyle artmış gibi. Yeni mezun birisi için ufak paralar değil.

 • Leto Atreides @leto

  Ufe oranında artıyor. Ben 2013 2017 arası 14900 almışım toplam borcum 17300, ama benim aldığım dönemde enflasyon daha düşüktü, o yüzden senin faiz normal.

 • Nakahella @nakah

  Ödemediğin her ay ekstra katlanmış faiz ödersin her ödemediğin ay için.

 • Barış Şener @barisener

  Yıllarca ödemeyip yapılandırmada faizin %90'ı silinmiş halde ödedim. Aynı şekilde bir tanıdığım da ödememişti ve eve icra kağıdı bile gelmişti. O da bu sene başındaki yapılandırma ile faizlerin %90'ı silinmiş halde ödedi. Yapılandırma vs. beklenebilir belki. Doğrudan bekleyin diyemiyorum çünkü şaka ülkesi gibi olduğumuz için neyin ne olacağı hiç belli olmuyor.

 • arandur @arandur

  Bkz. senin üzerindeki arkadaş.

 • arandur @arandur

  Gençler olarak kredi falan kullanmayın. İş bulmak zaten mesele, bir de hay huya giden bu parayı geri ödemek çok zor geliyor insana.