halkı düşünen hiç yok sürekli holdingler para babaları hep daha çok kazansın...
Birde hurda diyerek tepkiyi azaltma girişimi :))
Valilik ne zamandır ekonomiyi düzenliyor :)) hükümet uyusun :))
https://www.ntv.com.tr/ekonomi/istanbulda-hurda-ve-ikinci-el-esya-alim-satimlarina-belge-sarti-getirildi,awlekPly6UGV6XT5X1vF3A?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle

İstanbul'da hurda ve ikinci el eşya alım satımlarına "belge" şartı getirildi

İstanbul Valiliği, hırsızlık suçuna konu eşyanın ikinci el piyasasında satışının önlenmesi amacıyla hurda ve ikinci el malzeme alım satımlarında "belge" zorunluluğu getirdi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • johan @johan28

  İstanbul için saçma bir öneri değil. Gayet makul çünkü çalınan mallarını bu tarz yerlerde arayıp bulup satın alan insanlar bile var.

  • ayhan @ayhane

   napalım yani yine halkamı kalsın kazıkları,tüm dünyadan neden farklı hep bu ülke :)) budamı duş güçler :))

  • CanSimit @cansimit

   Bu korkunç birşey. Herşeyin fişlenmesinin ilk adımlarından biri. Hırsızlık mallarının nerede olduğunu polisin zaten bilmesini, istenildiğinde 'yanlış' kişiden bir hırsızlık yapıldığında malın anında bulunabilmesini geçiyorum, İzmit'ten aldım deseler ne olacak? Sadece İstanbul'a belge zorunluluğu ne işe yarayacak? O da 1 sene tutulacakmış. Amaçlar çok farklı, dışarıya sunulduğu gibi değil.

  • johan @johan28

   @cansimit onu bilemem ama haberde bundan bahsedilmiş ve bir gerçek. Belki de güzel bir kılıf buldular ama dediğim gibi o ortamlar pek de iç açıcı değiller. Her şeyin fişlenmesine gelince de ben de istemem ama bazı tavizler veriliyor maalesef, özellikle bizim ülkede çok fazla orası kötü

 • özden akbaş @carter

  her zaman söylerim yine söylüyorum, her millet layık olduğu şekilde yaşar. neden düşünsünler ki. kanunlar kanun koyanları etkilemedikce hiç birşey değişmez.

 • Ahmet aykök @systemnet

  ya halk için bir iyilik yapın allah rızası için yaaa hep bana hep bana ....