Kriptopara madenciliği kartı kaçakçılığı da başladıya artık ne diyelim. #akış
https://www.tomshardware.com/news/gpu-smugglers-300-nvidia-cmp-30hx-gpus

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • bedelellis @bedelellis

  Etherium 2.0 a geçilince madencilik kalmayacak. O zaman çil yavrusu gibi dağılırlar.

  • kei @kei

   madencilere bunu sorduğunuzda başka coini mining yaparız diyorlar. ethereum geçmişte sağlam düşüşler yaşadı o zaman miningciler başka coinlere geçti. en kötü toplaşır bitcoin havuzu oluştururlar. bir sürü PoW coin var piyasada.

  • bedelellis @bedelellis

   @kei Etherium bu piyasanın gümüşü gibi düşünülebilir. Diğer coinlerin çoğu çöp olacak birkaç yıla. İleride yok olma riskini bile bile kazma işine pek girilmez diye düşünüyorum. Etherium hacmine yakın mining yapılabilecek başka bir coin daha çıkmaz.

  • kei @kei

   @bedelellis bitcoin altın ethereum gümüş muhabbetini michael saylor adında bir para babası ortaya atıyor, bitcoin maximalist dediğimiz tipler de kendini inandırıyor bunu shilliyor. Bitcoin whitepaper'ı okursanız peer to peer electronic cash system diyor daha ilk başında, digital gold veya store of value falan demiyor satoshi.
   Ethereum da aynı şekilde böyle bir iddiası yok. Dediğim gibi ethereum geçmişte çok büyük düşüler gördü diğerleri hiç düşmezken. madenciler için bu bull market şartlarında hepsi kazandırıyor hemen hemen. EIP 1559 sonrası nolacağı hala belirsiz belki madenciler hard fork deneyecek.

   Şu haliyle kripto paralar ne devletlerin ne de para babası kurumların hoşuna gitmiyor ve bunu bir noktadan sonra engellemek ve regüle etmek isteyecekler. İşte bunu önlemenin tek yolu mass adoption yani insanların bunu yaygın şekilde kullanması.
   kripto ile marketten soda alabiliyorsam devlet bunu artık yasaklamayaz çünkü insanlar arasında artık kullanıyordur. Kripto bugün o konumda değil. kumarbazlar ve para babalarının bir enstrümanı o kadar. Ayı sezonu er ya da geç gelecek o zaman görücem bu tipleri. 2018 düşüşünü yaşamayanlar şu an her şeyin fiyatı çıkarken kendisini çok kaptırıyor. Ripple 100 dolar olacak diyenler de vardı bazıları maalesef her şeylerini kaybetti intiharın eşiğine geldi.
   O hacim ufalır kalır merak etmeyin yeter ki bitcoin bir gün düşsün. Tüm market çakılacak o gün.