Herkese selamlar. Tansiyon aleti araştırıyorum da önerebileceğiniz ölçümüne güvenebileceğim uygun bir ürün var mıdır ? Omron markası genelde önerilenler arasında (fiyat açısından da nispeten uygun gibi) M6 ile M7 modelleri biraz daha iyi gibi ama ucuz çözüm olan M2'de çok övülüyor. Bunlar hakkında ayrıca yorumda yapabilir yada başka bir öneride de bulunabilirsiniz. Bütçe 500-550 civarı zorlayabilirim. Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • cglrozgn @cglrozgn

  Model olarak bir öneriniz var mı? Şu model yeterli fazla para verme yada biraz ver ama şunu al gibi

 • cglrozgn @cglrozgn

  Öyle kayıt tutsun derdim yok açıkçası, bir süre periyodik olarak manuel tutmam gerek sadece, onun dışında rahatsızlık duydukça ölçsem yeter diye düşünüyorum. Geriye dönük bakmak gerekir mi bilemedim.

 • cglrozgn @cglrozgn

  Evet öyleymiş, annemin kullandığı bilekten ölçenlerden onu da değiştireceğim ayrıca.

 • cglrozgn @cglrozgn

  @brave Haklısınız, boşuna fazla para da vermeyeyim hem kullanmayacağım fonksiyonlar için

 • cglrozgn @cglrozgn

  @orcun Valla genetik olarak yüksek riskli gruptayım, ensede ve başımın üst kısmında zonklayan ağrılar, kulak çınlaması ve çarpıntı belirtilerimde var 😀 O yüzden doktora gideceğim ama öncesinde hiç ölçmeden de gidilmez, doktora gidince orda ölçüyorlar ama orda da doğal olarak normal çıkıyor ve bir süre ölçtür takip et diyor doktor. O yüzden bir süre periyodik ölçüp takip edeceğim, özellikle baş ağrılarım artınca.

 • cglrozgn @cglrozgn

  @orcun eyvallah hocam tavsiyelerin için çok teşekkür ederim 😀 geçen hafta diyete ve ısınma hareketleriyle de olsa spora başladım zaten, home office çalışma, hareketsiz yaşam, sağlıksız beslenme ve alınan kilolar zaten yeterince düşündürücüydü, üstüne bu da sanırım daha da zorunlu kılacak bu yeni yaşam tarzına. Tekrar teşekkür ederim

 • Erdinç B. @erdincb

  Medisana bakabilirsiniz. Biz kullanıyoruz memnunuz

  • Root61 @root61

   Üst koldan ölçen bir tane de bizde var. Pilli be 6v adaptör girişli. Pilli kullanınca su gibi içiyordu. Şu voltajı ve uçları ayarlanabilen adaptörlerden bir tane aldım. Şimdi kafam rahat😀.

 • marquis @marquis

  Erka var bizde, dayım Almanya'dan getirmişti. 40 yıllık falan vardır. Halen gayet sağlam, plastik parçalarında bile en ufak bir eskime yok. Bu arada dijital olanlardan almayın, ablam doktor, kesinlikle önermiyor, kendisi de kullanmıyor zaten. Eski tip, elle sıkmalı olanlara bakın.

 • eren @lpdr

  Elle sıkmalıların kullanımı zor değil 20dakikada öğreniliyor nasıl kullanılacağı. Hemşire arkadaşların youtubeda videoları da vardır nasıl kullanılacağına dair. Sık yaptıkları hata diyaframı manşonun altına sokuyorlar ondan kaçının çok dikkat edilecek başka birşey de yok.

 • brcan @brcan

  Omron M2 ve M3 kullanıyoruz.M2 yaklaşık 10 yılı devirince M3'ü aldık hala ikiside aktif kullanılıyor.

 • zaradr @zaradr

  En az 4-5 tane M2 aldım, hepisi de sıkıntısız çalışıyor. İki tanesini de ben aktif kullanıyorum. Al kullan, parasını sonuna kadar hak ediyor.